Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LM juristi: Faktiski izslēgta iespēja piesaistīt uzņēmumam investoru

Faktiski izslēgta iespēja piesaistīt «Liepājas metalurgam» (LM) investoru, tāpat ir apdraudēta tiesiskā aizsardzības procesa plāna saskaņošana un apstiprināšana, teikts LM Juridiskā dienesta izplatītajā paziņojumā.

Lā iemeslu tam viņi min faktu, ka «viens no lielākajiem AS «Liepājas metalurgs» akcionāriem Kirovs Lipmans turpina savus reiderisma aktus.»

Paziņojumā teikts - tā kā akcionārs Iļja Segals saņēmis Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesu kolēģijas tiesneses Dzintras Zvaigznekalnas–Žagares 2013.gada 20.jūnijā pieņemto lēmumu, ar kuru nolemts apmierināt uzņēmuma «Gesil Limited» pārstāvja Mārtiņa Krieķa pieteikumu par prasības nodrošināšanu un apķīlāt Segalam piederošo kustamo un nekustamo mantu, tajā skaitā AS «Liepājas metalurgs» akcijas, tad faktiski šobrīd nav iespējams piesaistīt investoru, jo Segalam piederošās akcijas ar tiesas lēmumu ir nolemts apķīlāt, kas liedz akcijas atsavināt.

Nav izslēgts, ka šādu pat lēmumu drīzumā varētu saņemt arī Sergejs Zaharjins, pauž uzņēmuma Juridiskajā dienestā.

Paziņojumā norādīts - AS «Liepājas metalurgs» apstiprina, ka tā ieskatos celtā prasība ir nepamatota, jo LM rīcībā nekad nav bijusi informācija par to, ka uzņēmuma akcijas nebūtu apmaksātas vai par to būtu strīds. Tāpat kā nekad uzņēmuma rīcībā nav bijusi informācija par to, ka strīdus 11% akcijas, par kuru īpašuma tiesībām Lipmans jau iepriekš cēlis prasību tiesā pret Zaharjinu, piederētu Lipmanam.

Zaharjins vienmēr ir piedalījies akcionāru sapulcēs un balsojis ar šīm akcijām, no viņa darba samaksas ieturētas un tālāk pārskaitītas komisijas maksas akciju uzturēšanai un apkalpošanai, savukārt Lipmans nekad nekādā veidā nav uzņēmumu informējis par to, ka šīs akcijas piederētu viņam. Šāda informācija nebija arī Centrālā Depozitārija un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas rīcībā, norādīts paziņojumā.

Tajā teikts, ka «visas šīs Lipmana darbības diemžēl nopietni apdraud tālāko uzņēmuma likteni, jo jebkuram nopietnam investoram ir jautājumi par akciju piederību, bet tiesāšanās var ilgt gadiem.»

«Par šādu atkārtotu reiderisma iespējamību jau tika saņemta iepriekšēja informācija, un par šo faktu savlaicīgi tika informēti «Prudentia Advisers» pārstāvji. Diemžēl ļaunais scenārijs īstenojās un Lipmans atkal panāk savu un bloķē uzņēmuma akcijas, tādā veidā vēl jo vairāk pasliktinot jau tā šobrīd nestabilo uzņēmuma nākotni,» teikts paziņojumā, kuru sagatavojis uzņēmuma Juridiskais dienests.