Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Analītiķis: Eirozonas ekonomiskā aktivitāte šogad saglabāsies vāja

Kopējā ekonomiskā aktivitāte eirozonā, visticamāk, saglabāsies pārāk vāja visu šo gadu un ļoti iespējams, ka arī 2014.gada sākumā, lai arī iekšzemes kopprodukts (IKP) otrajā ceturksnī būs beidzot pārtraucis samazināties pēc sešu ceturkšņu krituma, otrdien izteicās uzņēmuma «IHS Global Insight» analītiķis Hovards Ārčers.

Lai arī nesen reģistrētie pozitīvie ekonomikas dati mazinājuši spiedienu uz Eiropas Centrālo banku (ECB) samazināt bāzes procentu likmi, vājas izaugsmes prognozes Eiropas vienotās valūtas savienībai varētu mudināt banku tuvāko mēnešu laikā samazināt procentu likmi par 0,25 procentpunktiem, saka Ārčers.

Ārčers vēsta, ka bezdarba līmeņa pieaugums eirozonā, kā par to liecina Eiropas Savienības (ES) statistikas biroja «Eurostat» jaunākie dati, norāda uz faktu, ka reģions turpina saskarties ar ievērojamiem sarežģījumiem un tam joprojām nepieciešams īstenot pasākumus, lai atgrieztos pie izaugsmes.

Viņš prognozē, ka bezdarbs eirozonā līdz šā gada beigām sasniegs 12,5% un pastāv iespējamība, ka tas turpinās palielināties arī nākamgad. Taču šī situācija, visticamāk, starp valstīm ievērojami atšķirsies.

«Eurostat» pirmdien paziņoja, ka bezdarbs eirozonā šā gada maijā palielinājies līdz 12,1%, kas ir rekordaugsts līmenis. Reģistrēto bezdarbnieku skaits mēneša laikā audzis par 67 000.

Tikmēr gada inflācija eirozonā jūnijā pieaugusi līdz 1,6%, salīdzinot ar 1,4% maijā.

Inflācijas pieaugumu galvenokārt veicinājis pārtikas produktu, alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu, kā arī enerģijas cenu kāpums.