Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Auto tirgotāji pēc eiro ieviešanas prognozē tirdzniecības pieaugumu

Latvijā jaunu auto tirdzniecība 2014.gadā salīdzinājumā ar 2013.gadu pieaugs par 6,2% jeb līdz 13 100 pirmreizēji reģistrētajiem auto, savukārt līdz 2018.gadam, valstij sasniedzot vidēji augstu ekonomisko attīstības līmeni jeb ekonomisko izrāvienu, Latvijā arī auto tirdzniecība un finansējuma pieejamība pamazām palielināsies, prognozē Auto asociācijā.

Kā biznesa portālu «Nozare.lv» informēja asociācijā, šogad tirdzniecības apjomi tiek prognozēti mazāki salīdzinājumā ar 2012.gadu (-4,4%). Auto tirgotāji prognozē, ka šogad līdz gada beigām kopumā tiks pirmreizēji reģistrētas 12 334 automašīnas.

«Auto asociācijas prognoze ir balstīta, ņemot vērā šī brīža vidējo tirdzniecības apjomu un pieņemot, ka 2013.gada nogalē - pirms eiro ieviešanas -, pārdoto automobiļu skaitliskais apjoms varētu nedaudz pieaugt, jo cilvēkiem būs nedrošība par jauno monetāro vienību eiro, tādēļ aizspriedumainākie centīsies nopirkt auto, norēķinoties latos. Šāda pat tendence tika novērotā Igaunijā pirms eiro ieviešanas,» skaidroja Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs.

Tomēr, neskatoties uz Latvijas iedzīvotāju samērā piesardzīgo eiro ieviešanas vērtējumu, Kulbergs prognozē, ka 2014.gadā jaunu auto tirdzniecība pieaugs, salīdzinājumā ar 2013.gadu, t.i., līdz 13 100 pirmreizēji reģistrētām vienībām. Viņš piebilda, ka Latvija eiro ieviešanas ziņā ir izdevīgākā pozīcijā nekā savulaik bija Igaunija, jo Latvijas lata kurss attiecībā pret eiro ir augstāks, nekā bija Igaunijas kronas kurss pret eiro. «Tīri psiholoģiski preču un pakalpojumu cenas mums šķitīs augstākas, tomēr arī ienākumi eiro izteiksmē būs skaitliski lielāki, tādēļ mums nenāksies piedzīvot vilšanos, kad viss ir šķietami lētāks,» atzina Kulbergs.

2015.gada pirmā puse Latvijā paies zem Eiropas Savienības prezidentūras zīmes, kas nozīmē daudzas starptautiskās vizītes un delegācijas, tādēļ asociācijas vadītājs prognozē, ka Latvijā tiks pārdotas 13 700 vieglās automašīnas jeb par par 4,6% vairāk nekā 2014.gadā. «Turpmāko gadu prognozes ir balstītas uz vidējo ekonomiskās izaugsmes tempu un pārdošanas apjomu,» sacīja Kulbergs.

Jau ziņots, ka šā gada maijā Latvijā ir reģistrētas 1144 jaunas automašīnas jeb par 151 transportlīdzekli vairāk nekā šā gada aprīlī, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Auto asociācijā. Maijā ir reģistrētas 960 pasažieru automašīnas un 184 vieglie komerctransportlīdzekļi.

Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs atzina, ka maijs vienmēr ir iezīmējies ar lielāko auto noietu gada griezumā un ir sezonas kulminācijas mēnesis. Šogad maijs ir pirmais mēnesis, kad kopējais pasažieru auto un vieglā komercauto reģistrāciju kopskaits ir pārsniedzis 1000 vienības. Tomēr, neskatoties uz automobiļu pirmreizējo reģistrāciju skaita palielināšanos, vēl joprojām saglabājas lejupejoša tendence - šā gada maijā ir reģistrēti par 6% mazāk automobiļu nekā 2012.gada maijā.