Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Paredzēts likvidēt 2500 ES ierēdņu darbavietu

Jaunie taupības pasākumi, kurus nāksies īstenot Eiropas Savienības (ES) institūcijām, paredz, ka nākamo četru gadu laikā tiks likvidētas 2500 ES ierēdņu darbavietas.

Saskaņā ar piektdien panākto vienošanos par ES budžetu darbavietu samazināšana, kas attieksies uz 50 ES institūcijām un aģentūrām, pakāpeniski tiks īstenota laikā no 2013. līdz 2017.gadam un tās rezultātā paredzēts kopumā Eiropas ierēdņu skaitu samazināt par pieciem procentiem.

Savukārt ierēdņiem, kas savas vietas saglabās, nāksies samierināties ar algu un pensiju iesaldēšanu uz diviem gadiem, kamēr viņu darbalaiks tiks pagarināts no 37,5 līdz 40 stundām nedēļā.

Līdz 2015.gadam tiks atcelta arī pašreizējā ES ierēdņu algu un pensiju aprēķināšanas metode, kas balstījās uz datiem par civildienesta ierēdņu atalgojumu 11 ES dalībvalstīs.

ES ierēdņu pensionēšanās vecums, kas pašlaik ir 63 gadi, tiks paaugstināts. Turpmāk tie ierēdņi, kas jau šobrīd strādā ES institūcijās, varēs pensionētie 65 gadu vecumā, bet jaunpienācējiem pensionēšanās vecums būs 66 gadi.

Bez tam ES ierēdņiem nāksies maksāt jaunu «solidaritātes nodokli», kura likme būs 6%.

Šobrīd vidējā Eiropas ierēdņa alga ir 5000 eiro mēnesī, un no tās nodokļos jānomaksā aptuveni 20%, kas ir ievērojami mazāk nekā Beļģijā un vairumā citu ES dalībvalstu.