Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bāni ieceļ Rīgas brīvostas valdes locekles amatā

Valdība šodien nolēma Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieci budžeta jautājumos Baibu Bāni iecelt Rīgas brīvostas valdes locekles amatā kā Finanšu ministrijas pārstāvi.

Valdība arī nolēma atļaut Bānei savienot Rīgas ostas valdes locekles amatu ar Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieces budžeta jautājumos un VAS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» padomes priekšsēdētājas amatu, jo amatu savienošana interešu konfliktu nerada, kā arī nav pretrunā ar valsts amatpersonai saistošām ētikas normām un nekaitēs valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai.

Tāpat valdība šodien nolēma atbrīvot no Rīgas ostas valdes locekļa amata līdzšinēji Finanšu ministrijas pārstāvi Ēriku Škaparu (V).

Jau ziņots, ka finanšu ministrs Andris Vilks (V) nolēma darbam Rīgas brīvostas valdē kā savu pārstāvi virzīt Bāni.

Bāne kopš 2009.gada strādā par Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieci budžeta jautājumos. No 2007. līdz 2009.gadam viņa bija Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāra vietniece finanšu vadības jomā, no 2003. līdz 2007.gadam strādāja Zemkopības ministrijā par valsts sekretāra vietnieci, tāpat ilgstoši Zemkopības ministrijā viņa bija Budžeta un finanšu vadības departamenta direktore.

Bāne Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē ir ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā, kā arī profesionālo maģistra grādu ekonomikā. Tāpat viņa profesionālās zināšanas ir papildinājusi ASV Djūkas universitātē publisko finanšu vadības jautājumos.

Vilks skaidroja, ka Rīgas brīvostas valdē ir jāstrādā profesionāliem nozaru ekspertiem, tāpēc no Finanšu ministrijas puses tiek virzīta pieredzes bagātā un finanšu jautājumos kompetentā speciāliste - valsts sekretāres vietniece budžeta jautājumos Bāne. «Uzskatu, ka šajos gados, strādājot valsts pārvaldē, viņa sevi ir pierādījusi kā augsti kompetentu un atbildīgu amatpersonu, tāpēc viņas plašā darba pieredze un profesionālās zināšanas finanšu jomā būs nozīmīgs ieguldījums veiksmīgākai Rīgas ostas attīstībai,» paziņojumā medijiem norāda finanšu ministrs.

Jauns pārstāvis Rīgas brīvostas valdē Vilkam jāvirza, jo līdzšinējais pārstāvis Škapars iesniedzis atlūgumu un finanšu ministrs to pieņēmis.

Škapars iesniedzis atlūgumu notikušā komandējuma Kazahstānā dēļ, ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums «De facto». Škapars atlūgumu iesniedza jau 14.jūnijā.

Kā vēstīja raidījums, jūnija sākumā Kazahstānu kopā ar Valsts prezidentu apmeklēja uzņēmēju delegācija 134 dažādu nozaru pārstāvju sastāvā. Tika sastādīta intensīva programma - dažādas tikšanās, biznesa forumi un pieņemšanas. Škapara klātbūtne Kazahstānas vizītē bijusi svarīga, lai aizstāvētu Rīgas ostas intereses šajā Centrālāzijas valstī, tomēr ne biznesa formā Astanā, ne Almatā, kā arī citos nozīmīgos brīžos Škapars neesot redzēts. Raidījuma avoti vēsta, ka vienīgais pasākums, kuru Škapars komandējuma laikā apmeklējis, bija Latvijas vēstnieka Kazahstānā rīkotā pieņemšana.

Turklāt Škapars Rīgā nav atgriezies kopā ar pārējo delegāciju 4.jūnijā, bet kopā ar uzņēmēja Maiju Mikenenu nolēmis Almatā uzkavēties līdz 6.jūnijam, izvēloties palikt pieczvaigžņu viesnīcā «Rixos Almaty hotel». Tas izmaksājis vairāk nekā 400 latu, ko būtu iespējams ietaupīt, ja tiktu izvēlēts pieticīgāks miteklis vai arī viņš būtu devies atpakaļ uz Latviju kopā ar citiem, ziņo raidījums.

Škapara komandējuma izmaksas sedza Rīgas brīvostas pārvalde. Kā liecina «De facto» rīcībā esošie dokumenti, kopumā Škapara «politiskā tūrisma» brauciens brīvostai izmaksājis 2414 latu.

Škapars pērn par darbu brīvostā un domē kopumā saņēmis 41 007 latus - vidēji 3500 latu mēnesī.