Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Salvis Freimanis par MX1 posmu Ķegumā un biļešu cenām

Jau šonedēļ Ķegumā piekto reizi risināsies pasaules čempionāts motokrosā MX1 klasē un «Apollo» tikās ar Baltijas kausa fonda (BKF) direktoru Salvi Freimani, lai uzzinātu pēdējos jaunumus par gaidāmajām sacensībām, kuras, kā ierasts, ir viens no galvenajiem sporta notikumiem valstī.

Šogad paralēli MX1 un MX2 klases braucējiem uz starta stāsies arī divas Eiropas čempionāta klases - EMX125 un EMX250. Lai pie starta barjeras svētdien ieņemtu pēc iespējas labāku vietu, dalībnieki sestdien aizvadīs kvalifikācijas braucienus, kas līdzjutējiem sola kopsummā 12 braucienus divu dienu laikā (plus vēl treniņbraucieni).

«Var teikt, ka ir notikusi sportiskās kvalitātes izaugsme, jo katrā klasē konkurence augusi. Piemēram, EMX125 klasē mums ir savs favorīts Pauls Jonass. Tikmēr EMX250 klasē Zviedrijā pārsteidzoši labi nobrauca Kārlis Sabulis. Viņa apļa laiki būtu meklējami MX2 klases otrajā desmitā. Tas norāda uz potenciālu. Katrā no Eiropas klasēm ir savi favorīti, ja ne par pjedestālu mūsējie cīnīsies, tad būs ļoti tuvu tam,» uzskata Freimanis.

«Piemēram, EMX250 klasē šobrīd pieteikti ap 80 dalībnieku, bet viņu skaits bija lielāks. Sestdien četri pusfināla braucieni EMX125 un EMX250 klasēs, plus MX1 un MX2 klašu kvalifikācijas braucieni ar kopējo startu. Kopā seši braucieni ar kopējo startu un īstas pauzes pa dienu nemaz nav.»

«Mājas trasē startēs Matīss Karro, kurš sacensībās atgriezies pēc traumas. Uzskatu, ka viņa rezultāts Ķegumā būtu meklējams ap pirmo desmitnieku. Tāpat uz starta izies arī citi Latvijas sportisti. Arī svētdien būs seši braucieni un katram pašam jāizvērtē, kuru dienu apmeklēt sacensības. Rīgā norisinās dziesmu un deju svētki, bet cilvēkiem ir iespēja atbraukt sestdien un redzēt sešus braucienus,» uz iespēju saplānot nedēļas nogali norāda Freimanis.

Jāatzīst, ka MX1 posms daudziem nav pa kabatai. Biļetes cena (nedēļas nogales biļete 25 Ls), ēšana pasākuma vietā, degviela līdz Ķegumam - šie faktori kopā veido pieklājīgu summu, bet, ja pasaules labākos motokrosistus klātienē vēlas redzēt visa ģimene... Latvijas «Grand Prix» organizators jau vairākkārt publiski runājis par biļešu cenām, atgriežoties pie šī jautājuma arī šogad.

«Saprotu, ka dzīve ir skarba un mani lamā, ka biļešu cenas ir augstas, taču tajā pašā laikā Latvijas posma ieejas cenas ir vienas no zemākajām čempionātā. Patīk mums tas vai nē, bet šīs nav «krūmu sacensības». Pasākuma izmaksas pārsniedz 350 000 tūkstošus latu un kaut kādā veidā ir jāsamet nauda kopējā katlā, lai šāds pasākums varētu notikt. Objektīvi cenas nevar būt zemākas par pašizmaksu.»

«Pirmajā gadā biļešu cenas nebija augstākas kā citur. Katrai desai ir sava pašizmaksa un nevar to izgatavot lētāk, taču, labu gribēdami, mēs nākamajos gados devām iespēju Latvijas pensionāriem un bērniem līdz 14 gadu vecumam MX1 posmu apmeklēt bez maksas. Tā ir liela cilvēku masa, kas atvieglo iespēju nokļūt uz motokrosu ģimenēm. Mani lamāja par augstajām cenām, bet nedzirdēju paldies, ka ir cilvēku grupa, kuri var apmeklēt motokrosu bez maksas. Vēlāk pazeminājām biļešu cenas, taču cilvēku skaits trasē nemainījās. Tas, kurš nevar atļauties samaksāt 15 latus, nevar arī samaksāt tos pašus piecus. Mēs nolaidām cenu, bet skaits nepalielinājās. Ideja, ka divreiz lētāka biļešu cena atnesīs divreiz vairāk līdzjutēju - šāds scenārijs nestrādā. Alternatīva ir tāda, ka šāds pasākums pretējā gadījumā Latvijā vienkārši nenotiek,» saka BKF direktors, piebilstot, ka izprot cilvēku sašutumu, taču aicina visus raudzīties uz dzīvi pozitīvi.

Plašāk ar sacensību norisi var iepazīties mājas lapā «mx1latvia.com» un «motocrossmx1.com».