Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācija: Timošenko liktenim būs izšķiroša nozīme

Notiesātās Ukrainas ekspremjeres Jūlijas Timošenko liktenim būs nozīmīga ietekme uz Kijevas centieniem veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību (ES), ar šādu paziņojumu otrdien nāca klajā Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle.

Kā Vestervelle atzina pēc tikšanās ar Ukrainas ārlietu ministru Leonīdu Kožaru, pašlaik norit sarunas, lai panāktu, ka Ukraina ļauj Timošenko doties ārstēties uz Vāciju.

Vācijas ārlietu ministrs arī uzsvēra, ka Berlīnei ir «ievērojamas stratēģiskas intereses», lai Ukraina varētu šogad ar ES noslēgt Sadarbības līgumu, taču norādīja, ka izšķiroša nozīme būs gūtajiem panākumiem tiesu un likuma varas jautājumos.

«Mēs esam skaidri norādījuši, ka jāizpilda trīs kritēriji, un divos no tiem Ukraina jau ir panākusi nozīmīgu progresu,» skaidroja Vestervelle. «Trešajā jomā, proti, attiecībā uz izvairīšanos no selektīviem tiesas procesiem, joprojām rit sarunas. Mums ir kopīga interese nobruģēt ceļu uz Sadarbības līguma parakstīšanu novembrī.»

Pēc ministra teiktā, Timošenko lietai ir «īpaša simboliska ietekme», un norādīja - Vācija uzskata, ka politiķes vārgais veselības stāvoklis šo jautājumu padara «par jo īpaši steidzamu».

Kā jau ziņots, Timošenko meita pirmdien pavēstīja, ka apcietinājumā turētajai politiķei nepieciešama steidzama muguras operācija.

ES uzskata, ka Ukrainas tiesas spriedums Timošenko lietā bijis prezidenta Viktora Janukoviča politisks lēmumus, kurš šādā veidā centies atbrīvoties no bīstamās konkurentes.

Tas, ka ekspremjere un opozīcijas līdere nonākusi cietumā, krasi pasliktinājis Kijevas un Briseles attiecības.

Vestervelle arī 21.jūnijā no jauna piedāvāja oficiālās Kijevas pārstāvjiem nosūtīt Timošenko ārstēties uz Vāciju.

Ja Timošenko tiks atlaista ārstēties uz Vāciju, tas varētu atvieglot Kijevas ceļu uz asociācijas līguma noslēgšanu ar ES, uzskata eksperti.

2011.gada oktobrī Timošenko tika piespriests septiņu gadu cietumsods par Ukrainai neizdevīga gāzes piegāžu līguma noslēgšanu ar Krieviju.

Pati ekspremjere savu ieslodzīšanu uzskata par viņas bijušā prezidenta vēlēšanu konkurenta Janukoviča politisku vendetu.