Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Noskaidroti labākie Latvijas koklētāju ansambļi

Vakar tika noskaidroti labākie koklētāju ansambļi. 20 ansambļus no visas Latvijas vērtēja starptautiska žūrija, kuras sastāvā darbojās Andris Vecumnieks, Ieva Mežgaile, Ligita Zemberga, Kristi Mihlinga (Igaunija) un Jolanta Babaļauskiene (Lietuva), portālu «Apollo» informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

«Dalībnieku acīs redzējām neizmērojamu spēlētprieku un azartu! Visus sniegumus konkursā varēja baudīt kā profesionālu, labi sagatavotu programmu, kurā pārstāvēta visdažādāko žanru mūzika - akadēmiskā, tradicionālā, pasaules mūzika. Kokle iemirdzējās ne tikai kā tradicionāls instruments, bet arī kā pilntiesīgs akadēmiskās mūzikas instruments,» stāsta žūrijas priekšsēdētājs Andris Vecumnieks.

I Grūtības pakāpe

1. vieta

Bērnu un jaunatnes centra «Rīgas Skolēnu pils» koklētāju ansambļa «Austriņa» jaunākā grupa, Iveta Tauriņa

2. vieta

Babītes Mūzikas skolas koklētāju ansamblis «Dzītariņi», vadītāja Valda Bagāta

3. vieta

Augusta Dombrovska Mūzikas skolas koklētāju ansamblis, vadītāja Gita Andersone

II Grūtības pakāpe

1. vieta

Valmieras Mūzikas skolas un Cēsu Mūzikas skolas absolventu apvienotais kokļu ansamblis, vadītājas Dace Cerbule, Ilze Žvarte

2. vieta

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas koklētāju ansamblis «Karameles», vadītāja Teiksma Jansone

III Grūtības pakāpe

1. vieta

Babītes koklētāju ansamblis «Balti», vadītāja Valda Bagāta

Koncertorganizācijas «Ave Sol» koklētāju ansamblis «Cantata», vadītāja Dace Cerbule

2. vieta

Jūrmalas Mūzikas vidusskolas koklētāju ansamblis, vadītāja Kristīne Ojala

3. vieta

Jāņa Dūmiņa Baldones Mūzikas skolas koklētāju ansamblis «Ekosēze», vadītāja Ramona Davidone

XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (47) un ārvalstīm (26). Dziesmu un deju svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, atbalsta lieldraugi «Latvijas dzelzceļš», «Lattelecom» un «Latvenergo», kā arī banka «Citadele» un «Latvijas Valsts meži».