Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pasaulslavenie «BBC Singers» un oficiālais komonists Gabriels Džeksons sveicina Dziesmu un deju svētkus

Ievērojamais angļu komponists Gabriels Džeksons (Gabriel Jackson) ir aizrautīgs latviešu kora dziedāšanas tradīciju aizstāvis un labprāt par šo mūzikas fenomenu stāsta pasaulei. Viņš jau vairākas reizes viesojies Latvijā, sadarbojoties gan ar Latvijas Radio kori un Valsts akadēmisko kori Latvija, gan citiem māksliniekiem. Šogad prestižais mūzikas izdevējs Hyperion Records izdevis Gabriela Džeksona CD A Ship With Unfoirled Sails, ko ieskaņojis koris Latvija. 

2010. gadā Gabriels Džeksons kļuva par pasaulslavenā kora BBC Singers oficiālo komponistu. Latvijas Nacionālais kultūras centrs piedāvāja BBC Singers iedziedāt Dziesmusvētku logo. Viņi piekrita. Tā kā aplikācija paredz iespēju iedziedāt jebkādu melodiju, Gabriels Džeksons šim mērķim sakomponēja jaunu, 25 sekundes garu Dziesmu svētku zīmei veltītu skaņdarbu. Šis ir pasaules pirmatskaņojums!

Gabriels Džeksons un BBC Singers vecākais producents Maikls Emerijs (Michael Emery) ir Latvijas Republikas vēstniecības Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā karalistē viesi Dziesmu svētkos.