Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vairs neesot tālu, līdz 50% iedzīvotāju atbalstīs eiro ieviešanu

Lai arī atbalsts eiro Latvijas sabiedrībā aug lēnāk, nekā iepriekš cerēts, tomēr vairs nav tālu līdz brīdim, kad 50% Latvijas iedzīvotāju atbalstīs eiro ieviešanu, domā finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Viņš sarunā ar žurnālistiem atzina, ka atbalsts vienotajai Eiropas valūtai aug lēnāk, taču tagad tas ir 38%, nākamajā mēnesī būs 40%, un arī līdz 50% vairs nav tālu. Vilks domā, ka puse iedzīvotāju atbalstīs eiro ieviešanu Latvijā vēl pirms gada beigām.

«Cilvēki jau ir sapratuši, ka tas noticis,» teica Vilks. Viņaprāt, tagad ir būtiski skatīties uz tehniskām eiro ieviešanas lietām, piemēram, monitorēt cenas.

Tāpat ir būtiski atbalstīt nomaļākos lauku apvidos dzīvojošos un vecāka gadagājuma cilvēkus, kuriem palīdzīgu roku nevar sniegt tuvinieki. Lauku iedzīvotāju informēšanai būs jāvelta lielākās pūles, sacīja ministrs un uzsvēra, ka liela loma būs pašvaldībām, arī pastniekiem, aptiekās strādājošajiem, kas ir autoritātes vietējiem iedzīvotājiem.

Vilks domā, ka būtu labi kā īpaši izcelt, pateikties izpalīdzīgajiem cilvēkiem, kas uzņemas sociālo funkciju un palīdz veciem ļaudīm, piemēram, pasniedzot pateicības vai kādu gada balvu. Par šādu jautājumu varētu runāt ar pašvaldību savienību, jo šo cilvēku atbalsts ir nenovērtējams.

Finanšu ministrs arī atzina, ka mūsu valstī tomēr arī daudziem gados vecākiem cilvēkiem ir konti bankās, kur latu nomaiņa pret eiro notiks vienkārši. Savukārt tiem, kuri dzīvo reģionos, kur nav banku filiāļu, būs iespēja apmainīt latus pret eiro pasta nodaļās.

Vilks aicina cilvēkus nebūt lētticīgiem, nepaļauties provokācijām, neskriet tagad mainīt naudu kādos kioskos. Ministrs atzīmēja, ka Latvijas Bankā latus pret eiro varēs nomainīt vienmēr.

Atbalsts eiro ieviešanai Latvijas sabiedrībā varētu pieaugt ātrāk arī tad, ja no Eiropas un eirozonas nāks labākas ziņas, prognozēja ministrs un atzīmēja, ka patlaban labas ziņas ir Baltijas valstīs, arī Vācijā. Latvijai pērn bija izaugsme, arī šogad, nākamgad mūsu valstī tiek lēsta 4% izaugsme. Arī Vācijā, kas ir Latvijas tirdzniecības partnere, rādītāji ir labi.