Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nav pierādījumu par Lemberga dalību iepirkuma līguma noslēgšanā ar radu uzņēmumu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav guvis pierādījumus, ka Ventspils domes priekšsēdētājs, Ventspils brīvostas valdes loceklis Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij») būtu lēmis par iepirkuma līguma slēgšanu ar viņa radiem daļēji piederošo uzņēmumu SIA «Baltimar VT».

KNAB izvērtēja iesniegumu par iespējamiem pārkāpumiem Ventspils brīvostas valdes locekļa Lemberga rīcībā, piedaloties Ventspils brīvostas valdes sēdē, kurā tika pieņemts lēmums attiecībā uz SIA «Baltimar VT», aģentūru LETA informēja KNAB preses pārstāve Inta Šaboha.

Izvērtējot pārbaudes gaitā iegūto informāciju, tajā skaitā arī valdes sēžu protokolos norādītās ziņas, netika gūti pietiekami pierādījumi, kas liecinātu, ka Lembergs būtu piedalījies lēmuma pieņemšanā attiecībā uz SIA «Baltimar VT». Lemberga rīcībā, piedaloties Ventspils brīvostas valdes sēdē, kurā tika pieņemts lēmums parakstīt iepirkumu līgumu ar SIA «Baltimar VT», nav konstatēts likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpums.

Jau ziņots, ka KNAB pārbaudi sāka pagājušā gada decembrī, jo Latvijas Televīzija ziņoja, ka pērn oktobrī Ventspils brīvostas valde, kurā darbojas arī Lembergs, nolēma slēgt līgumu par marķētās dīzeļdegvielas piegādi brīvostas kuģiem ar iepriekš izsludinātā konkursa uzvarētāju uzņēmumu «Sumata». Kompānijas piedāvātā cena bija lētākā - 707 136 lati. Tomēr neskaidru iemeslu dēļ «Sumata» no darījuma atteicās un pie līguma tika nākamais pretendents uzņēmums «Baltimar VT», kura solītā cena bija - 717 588 lati. Līguma slēgšanu Ventspils brīvostas valde apstiprināja sēdē 14.novembrī, klāt esot septiņiem valdes locekļiem.

Saskaņā ar Uzņēmumu reģistra ziņām «Baltimar VT» īpašnieki ir saistīti ar Lembergu - pa 8,71% uzņēmuma daļu pieder Lemberga dēlam Anrijam Lembergam un znotam Jānim Austriņam.

Lembergam no balsošanas bija jāatturas, jo tajā netieši bija ieinteresēti viņa dēls un znots. Taču konkrētās sēdes protokolā šādas atrunas nebija, vēstīja LTV. Ventspils brīvostas valdes loceklis Ģirts Kronbergs, kurš brīvostā pārstāv Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Edmundu Sprūdžu (Reformu partija), tolaik apgalvoja, ka Lembergs balsojumā piedalījies.

Pats Lembergs apgalvoja, ka balsojumā nav piedalījies. Ventspils brīvostā pastāvot prakse, ka valdes balsojumus neatšifrē, tāpēc no protokola neesot izsecināms, ka viņš nav balsojis. «Lai pierāda, ka es esmu balsojis, ja viņiem ir videoieraksts, ja viņiem ir argumenti, ja viņiem tādu nav, tad viņiem nav,» sacīja Lembergs.