Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lipmans: Zaharjins un Segals grib panākt LM maksātnespēju

Latvijas lielākā metalurģijas uzņēmuma «Liepājas Metalurgs» (LM) akcionāri – Sergejs Zaharjins un Iļja Segals – nav ieinteresēti glābt uzņēmumu un apzināti vēlas panākt tā maksātnespēju, šādu pārliecību pauž LM akcionārs Kirovs Lipmans.

Lipmans norāda, ka līdz šim no uzņēmuma vadības puses nav bijusi nekāda ieinteresētība par ātrāku LM glābšanu un visas pazīmes liecina, ka notiek apzināta uzņēmuma virzīšana uz maksātnespējas procesu.

«Raugoties uz visām līdzšinējām darbībām, ir skaidrs, ka Zaharjins un Segals ne tikai ir izsaimniekojuši metalurģijas uzņēmumu, bet arī apzināti kavē visus procesus, lai atrisinātu ieilgušās problēmas, kuras skar «Liepājas Metalurgu». Par to liecina arī tas, ka uzņēmuma tiesiskās aizsardzības plānam ir jābūt sagatavotam līdz 26.jūlijam, tomēr akcionāru sapulce ir izsludināta jau pēc šī termiņa beigām – 29.jūlijā, savukārt uzņēmuma padomes sēde vēl nākamajā dienā – 30.jūlijā,» norāda uzņēmuma akcionārs.

Turklāt, kā liecina informācija medijos, abi akcionāri ne vien kavē uzņēmuma glābšanu, bet arī cenšas paslēpt īpašumus, kas iegūti, izsaimniekojot LM. Tāpat interesants fakts: uzņēmuma akcijas, kuras piederēja uzņēmumam «Gesil Limited», ISegals kā uzņēmuma pilnvarotā persona pārskaitīja Zaharjinam, pārsniedzot pilnvarojuma robežas un darbojoties pretēji pilnvaras devēja interesēm, uzsver Lipmans.

«Visas minētās lietas vēlreiz apliecina to, ka Zaharjins un Segals ne mirkli nav domājuši par «Liepājas Metalurga» glābšanu, bet rīkojušies tieši pretēji, cenzdamies paglābt savu mantu, kas iegūta, nolaižot metalurģijas uzņēmumu līdz stāvoklim, kādā tas ir pašlaik, savukārt es no savas puses vēlreiz aplecinu, ka esmu gatavs piedalīties uzņēmuma glābšanā – gan ar savu pieredzi un zināšanām, gan savu kapitālu,» atzīmē Lipmans.