Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cerbulis: Krievu nauda ir izglābusi daļu Latvijas

Mums patīk vai nepatīk, bet krievi ar uzturēšanās atļaujām ir izglābuši daļu Latvijas, šodien pirmajā Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā (PLEIF) norādīja latviešu izcelsmes uzņēmējs Kārlis Cerbulis.

Viņš uzsvēra, ka uzturēšanās atļauju programmas ietvaros Krievijas pilsoņi Latvijā investējuši pusmiljardu eiro.

Pēc viņa sacītā, katra uzturēšanās atļauja ļāvusi Latvijā palikt pieciem desmit cilvēkiem.

«Ja šo programmu likvidēs, tā būs pašnāvība,» uzsvēra uzņēmējs.

Kontekstā ar demogrāfisko situāciju Latvijā Cerbulis arī norādīja, ka ir sācies 3. Pasaules karš par labiem, talantīgiem cilvēkiem un lielās, spēcīgās valstis zags iedzīvotājus no mazajām.

Jau ziņots, ka šodien notiek Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF).

Tā laikā notiks vairākas diskusijas - par Latvijas vietu globālajā pasaulē, Latvijas uzņēmējdarbības vidi, eksportspējīgajām nozarēm, inovācijām un investīcijām tehnoloģijās, kā arī radošajām industrijām.

PLEIF mērķi ir veicināt savstarpēju saziņu un sadarbības projektu veidošanos starp dažādu uzņēmējdarbības nozaru pārstāvjiem Latvijā un pasaulē, investīciju un zināšanu kapitāla piesaisti, ārvalstu investīcijām pievilcīgas un godīgas uzņēmējdarbības vides izveidi, kā arī stiprināt ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu saikni ar Latviju un veicināt to līdzdalību Latvijas ekonomikas izaugsmes procesā.

Pirmā PLEIF organizatori ir Pasaules Brīvo latviešu apvienība, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Ārlietu ministrija. PLEIF rīkots sadarbībā ar Ekonomikas un Kultūras ministrijām, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Rīgas Tehnisko universitāti, Amerikas Tirdzniecības palātu Latvijā un fondu «Laimes zeme».