Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirmizrāde dokumentālai filmai «Dziesmu svētki – tautas kustība»

5.jūlijā plkst. 21:00 ar bezmaksas pirmizrādi uz lielā ekrāna Esplanādē un Lattelecom televīzijā ceļu pie skatītājiem uzsāk dokumentālā filma «Dziesmu svētki – tautas kustība», kur filmas autori ļauj skatītājam sajust Dziesmu svētku nozīmi visai latviešu tautai, jo pirmo reizi kopā ir salikti arhīva materiāli, sākot no pirmajiem līdz XXV Dziesmu svētkiem, portālu «Apollo» informēja Izpildproducents Pāvils Raudonis.

Filma vēsta par to kā no Dikļiem, kur mācītāja un rakstnieka Jura Neikena aicināti uz kopkori pulcējās pirmie dziedātāji no visa novada, un kā tālāk ceļš veda līdz pirmajiem Dziesmu svētkiem Rīgā, kur Latviešu biedrības namā izskanēja Pirmajiem Dziesmu svētkiem Kārļa Baumaņa sarakstītā dziesma, kura kļuva par mūsu valsts himnu «Dievs svētī Latviju». Šīs dziesmas mūžs ir līdzīgs kā mūsu Latvijas mūžs. Svešu varu nievāta – tautā atzīta un mīlēta.

Filmas veidotāji ir kompānija Platforma un tā tapusi ciešā sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Lattelecom . Filma būs skatām visās Lattelecom televīzijas platformās – Interaktīvā TV – 115 kanāls, Virszemes TV – 5 kanāls un Lattelecom interneta TV .

«Latviešu dziesmu svētki aizsāka garīgu kustību, kura vairoja tautas nacionālo pašapziņu. Savukārt nacionālā pašapziņa radīja vajadzību pēc savas valsts. Mūsu valsts - Latvija un dziesmu svētki ir vienoti. Kamēr Latvijā skan Dziesmu svētki, tikmēr ideja par savu valsti ir dzīva,» stāsta filmas producents Andrejs Ēķis.

Filmas producents ir Andrejs Ēķis, izpildproducents Pāvils Raudonis, režisore Ilze Šņore, komponists Mārtiņš Brauns, aizkadra balss Katrīne Pasternaka, scenāriste Ilona Bērziņa un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas profesore Ilma Grauzdiņa, operatori Edgars Jākobsons un Inese Tīkmane, datorgrafika Jurim Matuzelim, skaņas operatori Osvalds Ostrovskis un Ilvars Veģis montāžas inženieris Jānis Ērglis.

Lattelecom atbalsta XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkus, jo tas ir unikāls latviešu tautas kultūrvēsturiskais mantojums, kas uztur dzīvas latviešu tautas tradīcijas. Tāpēc būtiski izmantot mūsdienu tehnoloģijas, ko sniedz Lattelecom , tai skaitā internetu un televīziju, lai nodrošinātu šī mantojuma pieejamību visiem, kuri nevar klātienē piedalīties.