Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

EP prezidents: Latvijas pievienošanās eirozonai - vēsturisks pavērsiens

Latvijas pievienošanās eirozonai būs vēsturisks pavērsiens valsts vēsturē, kā arī apliecinājums eirozonas spēkam, pēc Eiropas Parlamenta (EP) pozitīvā balsojuma par Latvijas gatavību eirozonai paziņojumā medijiem raksta EP prezidents Martins Šulcs.

EP prezidents pauž viedokli, ka pievienošanās eirozonai nesīs Latvijai daudzus ieguvumus, ja valsts līderi pratīs pieņemt pareizos lēmumus.

Šulcs apsveic Latviju ar sekmīgo spēju sasniegt ekonomiskos kritērijus eiro ieviešanai laikā, kad Latvijas valdībai bija jāspēj tikt galā ar ekonomisko krīzi, kas smagi skārusi valsts iedzīvotājus.

Daudzējādā ziņā Latviju var uzskatīt par drosmīgu paraugu grūtībās nonākušām eirozonas valstīm, paziņojumā raksta Šulcs.

EP prezidents atzīmē, ka dalība eirozonā valstīm sniedz labumu, ja tās spēj īstenot atbilstošu ekonomisko politiku. Dalība eirozonā mazina valūtas svārstību risku, ļaujot ietaupīt uz valūtas maiņas izdevumiem, mazina transakcijas izmaksas, piedāvā labākus finansējuma apstākļus uzņēmējiem, bet patērētājiem - labāku iespēju salīdzināt cenas. Eirozona atver durvis plašai, integrētai ekonomiskajai zonai un sniedz ekonomikai visas Eiropas vienotā tirgus priekšrocības, raksta Šulcs.

Vienlaikus Šulcs atzīmē, ka EP deputātu atbalstītajā ziņojumā pamatoti norādīts uz Latvijas izaicinājumiem - cīņu ar bezdarbu, ienākumu nevienlīdzības mazināšanu, stingru banku uzraudzību. Latvijai arī jāspēj izvairīties no galējībām ekonomikas attīstībā, proti, no ekonomikas pārkaršanas un strauja krituma.

Latvijai arī nepieciešams iedzīvotājiem skaidrot eiro ieviešanas ieguvumus un praktiskos eiro ieviešanas aspektus, aicina Šulcs.

Kā ziņots, EP šodien ar lielu balsu vairākumu nobalsoja par rezolūciju, kas atbalsta eiro ieviešanu Latvijā nākamā gada janvārī.

EP ieteikumu apstiprināja ar 613 balsīm par, 67 pret un 29 atturoties.

«Latvija ieguldījusi ievērojamas pūles krīzes pārvarēšanā, un esmu gandarīts apsveikt to ar pievienošanos eirozonai 2014.gada 1.janvārī,» teica par ieteikuma sagatavošanu atbildīgais EP deputāts Burkhards Balcs, kura uzrunu pavadīja EP deputātu aplausi.