Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zaharhjinam un Segalam nākamnedēļ jāierodas policijā

AS «Liepājas metalurgs» akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam nākamnedēļ jāierodas policijā, aģentūrai LETA pastāstīja advokāts Egons Rusanovs. Tikmēr tā dēvētās «Liepājas metalurgs» lietas izmeklējošā Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde komentārus pagaidām nesniedz.

Medijos izskanējis, ka uzņēmuma akcionāri Segals un Zaharjins nesen veikuši dāsnus dāvinājumus saviem radiem. Policija toreiz vispārīgi atbildēja, ka likums neaizliedz uzlikt arestu arī trešajām personām nodotam īpašumam.

«Liepājas metalurga» vakar izplatītajā preses paziņojumā norāda, ka 27.jūnijā policija pieņēma lēmumu arestēt «Liepājas metalurga» akcijas, kas piederēja Zaharjinam un Segalam. Uzņēmums nešaubās, ka tuvākajā laikā šis juridiski nekorektais lēmums tiks pārsūdzēts.

Tikmēr Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma «Panorāma» rīcībā esošā informācija liecina, ka Zaharjinam un Segalam, visticamāk, kriminālprocesā ir piemērots aizdomās turamo statuss. Advokāts Rusanovs LTV gan norādīja, ka nekādas oficiālas informācijas par šādu «izvēlēto» procesuālo statusu viņam neesot.

Arī tad, kad advokāts sazinājās ar procesa virzītājiem, viņam ticis paskaidrots, ka Zaharjinam un Segalam ir aizsūtītas pavēstes un pēc ierašanās pie procesa virzītājiem ar abiem «Liepājas metalurga» akcionāriem tiks veiktas izmeklēšanas darbības.

Rusanovs šodien arī aģentūrai LETA apliecināja, ka Segalam un Zaharjinam tika izsūtīta pavēste, kurā norādīts, ka viņiem nākamās nedēļas nogalē ir jāierodas policijā, tomēr arī pavēstē nebija minēts, kāds statuss viņiem piemērots.

Tikmēr Valsts policija, kas izmeklē tā dēvēto AS «Liepājas metalurgs» lietu, komentārus par LTV izskanējušo informāciju nesniedz. «Attiecībā uz Liepājas Metalurga kriminālprocesa izmeklēšanu Valsts policija izmeklēšanas interesēs nekādu informāciju par lietas virzību vai procesuālām darbībām šobrīd nesniedz,» aģentūrai LETA norādīja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava.

Jau ziņots, ka kriminālprocesā, kas sākts saistībā ar iespējamu AS «Liepājas metalurgs» vadības noziedzīgu rīcību, Valsts policija (VP) 14.maijā veica 14 kratīšanas. Kratīšanas veiktas «Liepājas metalurga» vadības un akcionāru dzīvesvietās un darba kabinetos.

Tajā brīdī kriminālprocesā nevienai personai nav piemērots aizdomās turētā statuss, nebija arī neviena aizturētā, taču cilvēki tika pratināti. Iepriekš Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Gatis Gudermanis pratināmo vārdus un skaitu nenosauca, taču neizslēdza, ka aizturētie vai aizdomās turētie var parādīties.

Kratīšanas veiktas Rīgā, Liepājā un Jūrmalā. Rīgā kratīšana veikta uzņēmuma pārstāvniecībā. Kratīšanas ir veiktas uzņēmuma akcionāru un amatpersonu dzīves un darba vietās, bet citos uzņēmumos kratīšanas nav veiktas.

Kratīšanās izņemti dažādi priekšmeti, tostarp datori un dokumenti. Izmeklēšanas darbībās piedalījās arī VP pretterorisma vienība «Omega». Specvienības kaujinieki piesaistīti, nevis lai «veidotu šovu», bet nodrošinātu pierādījumu saglabāšanu.

Kriminālprocess ir diezgan apjomīgs, tāpēc ātrus izmeklēšanas rezultātus solīt nevar. ENAP lietas izmeklēšanā sadarbojas ar ārvalstīm, taču netiek atklāts, ar kurām. Policija arī sadarbojas ar Valsts kasi un vērtē uzņēmumā veiktā audita rezultātus.

ENAP priekšnieks iepriekš apstiprināja, ka kriminālprocess, kurā patlaban notiek aktīvas izmeklēšanas darbības, sākts pēc «Liepājas metalurga» akcionāra Kirova Lipmana iesnieguma pagājušā gada augustā. Izmeklēti tiek iespējamie noziegumi, kas veikti ilgstošā laika posmā. Lieta tiek izmeklēta par piesavināšanos un dienesta pilnvaru pārsniegšanu saistībā ar «Liepājas metalurgu».