Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Radzevičs: Dziesmusvētku noslēguma koncertā alus jāpārdod maksimāli tālu no skatītājiem

Dziesmusvētku noslēguma koncerta laikā Mežaparkā jāmaina tirdzniecības vietu izkārtojums un jāpārceļ alkohola tirdzniecības teltis tālāk no skatītāju vietām, ar šādu priekšlikumu pie svētku organizatoriem Latvijas Nacionālā kultūras centra nolēmis vērsties Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR).

Alkohola nepieejamībai Dziesmusvētku noslēguma koncerta laikā Mežaparkā jābūt reālai, nevis formālai, par Radzeviča uzskatiem aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Viņš atgādina, ka alkoholu varēs iegādāties pirms un pēc koncerta, bet koncerta laikā Mežaparkā būs aizliegta alkohola tirdzniecība, lai alkohola lietotāji netraucētu pārējiem apmeklētājiem.

Taču, lai šie ierobežojumi tiešām darbotos, arī alkohola tirdzniecības vietām jāatrodas maksimāli tālu no skatītāju sēdvietām. Šobrīd alus tirgotāju teltis ir izvietotas tiešā skatītāju sēdvietu tuvumā, uzreiz aiz vaļņa, «burtiski, lai iespiestu alus glāzi rokās pirms paša koncerta sākuma un alus būtu pirmais, kam tiek klāt uzreiz pēc tā», pēc Mežaparka estrādes iekārtojuma apskates secinājis izpilddirektors.

Kā ziņots, Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajā vieglā alkohola sortimenta licenču izsolē XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem ar vairāksolīšanu to ieguvis uzņēmums «Aldaris», tādējādi «Aldara» ražotos dzērienus varēs iegādāties svētku pasākumos, kur notiks tirdzniecība.

Jau ziņots, ka svētku laikā pirmo reizi Mežaparka Lielajā estrādē tiks izveidota īpaša ēdināšanas zona, kas atradīsies aiz skatītāju vietām.

Skatītāju zonā būs iespēja iegādāties tikai bezalkoholiskos un vieglos alkoholiskos dzērienus, vieglās uzkodas, kā arī suvenīrus un lietišķās mākslas darinājumus. Vieglais alkohols tiks tirgots pirms un pēc svētku noslēguma koncerta, bet koncerta laikā tā tirdzniecība tiks pārtraukta.

Jau vēstīts, ka Dziesmu un deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Kopumā svētku laikā norisināsies 62 pasākumi, no kuriem 21 būs maksas pasākums, bet 41 - bezmaksas pasākums.

XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos kopumā piedalīsies 40 600 dalībnieki no dažādām pasaules vietām, no kuriem jaunākā būs sešus mēnešu veca meitenīte Elīna, bet vecākais svētku dalībnieks ir svētku Goda virsdiriģents Roberts Zuika, kuram šogad tika nosvinēti 100 gadi.

Uz svētkiem Rīgā tiek gaidīti atbraucam 1300 dalībnieki no dažādām latviešu kopienām ārvalstīs, kā arī svētkos ar savu ieguldījumu iesaistīsies 96 mazākumtautību kolektīvi.