Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liepājā notiks Latvijas dragreisa čempionāta 4.posms

Liepājā jau otro gadu pēc kārtas 12. un 13.jūlijā norisināsies oficiālās dragreisa ielu sacensības. Īpaši šim pasākumam tiks slēgta Pulvera iela, uz kuras tiks izveidota ātra un skatītājiem labi pārredzama trase. Gaidāmas līdz pat 1500 zirgspēku jaudīgas sporta automašīnas.

Tiks uzstādīta ceturtdaļjūdzes, 402,336 metrus gara dragreisa taisne. Šī ir vienīgā reize gadā, kad dragreiss oficiāli notiek pa koplietošanas ceļiem. Organizatori skaidro, ka skatītāju ērtībām tiks izveidots dalībnieku parks, kurā ikviens skatītājs varēs tuvumā aplūkot savus favorīta auto. Kā arī drošā attālumā skatītāju zona, kas ļaus pārraudzīt visu trasē notiekošo.

Liepājā būs izaicinājums «Unlimited» klasei, lai pārspētu Latvijas dragreisa čempionāta 3. posma dalībnieka Normunda Lāča uzstādīto ātruma rekordu, ceturtdaļjūdzi veicot 9,29 sekundēs ar ātrumu 240,4 km/h. Zināms, ka šajās sacensībās sīvā cīņā par līdera vietām savā klasē plāno startēt vairāki Latvijas dragreisa kausa un čempionāta klases braucēji, tāpat konkurenci šajā posmā apsver sastādīt atsevišķi Lietuvas un Igaunijas PRO klases braucēji.

Piektdienā Liepājā norisināsies treniņi un kvalifikācijas braucieni. Pēc tiem visi apmeklētāji būs mīļi gaidīti apskatīt atsevišķus dragreisa auto pie «EGO» kluba Liepājā, kurš piedāvā lielisku iespēju neformālā gaisotnē satikt un iegūt autogrāfus no saviem elkiem.

Sestdienas rītā plānoti treniņi, pēc kuriem sekos īstās sacensības - spriedzes pilnie finālu izslēgšanas braucieni.

Dragreisa organizatori sagatavojuši dažādus pārsteigumus skatītājiem - tradicionālais «Rubbers riepu kūpināšanas šovs» un dažādas vērtīgi konkursi.

Oficiālas dragreisa sacīkstes Latvijā notiek jau kopš 2005. gada. Pēdējo gadu laikā Latvijā dragreisa popularitāte ir strauji augusi un sacīkstes klātienē apmeklē no 3000 līdz 7000 skatītāju. Sacīkstēs piedalās no 40 līdz 90 dalībniekiem. Čempiona tituls 2013. gadā tiks izcīnīts ieskaites klasēs «PRO A», «PRO B», «Unlimited», «PRO Street», savukārt kausa ieguvēji tiks noteikti «Street Modified», «Street» un «Handicap» klasēs.