Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ir versija, kur varētu atrasties bezvēsts pazudusī Stabiņa

Kukuļņemšanā apsūdzētā bijusī Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Ārija Stabiņa varētu būt devusies uz Ēģipti, raksta laikraksts «Neatkarīgā».

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Stabiņu rosināja saukt pie kriminālatbildības, jo uzskatīja, ka bijusī Dzīvokļu pārvaldes amatpersona, izmantojot starpniekus, iespējams, ilgstoši pieņēmusi kukuļus saistībā ar iesniegumu izskatīšanas organizēšanu un lēmumu pieņemšanu par pašvaldības dzīvokļu beztermiņa īres tiesību piešķiršanu. Neilgi pirms apsūdzības Stabiņai uzrādīja prokurors, viņa pazuda no izmeklētāju redzesloka.

Stabiņu aizturēja 2012.gada septembrī, un pēc tam bijusī ierēdne divus mēnešus atradās apcietinājumā. 31.maijā prokuratūra pret Stabiņu sāka kriminālvajāšanu, taču pēc apsūdzības raksta viņa neatnāca un atsūtīja slimības lapu.

Dažas dienas vēlāk viņas bērni saņēma Stabiņas rakstisku ziņu, kurā Stabiņa rakstīja, ka šī ir pērkama valsts un pēc ilgām pārdomām viņa to pamet, iepriekš vēstīja TV3 raidījums «Nekā personīga». No vēstules konteksta bijis nojaušams, ka viņa neatgriezīsies.

Stabiņas ģimenes savrupmājai Ādažos līdz aprīlim bija uzlikts arests, bet līdzko KNAB to noņēma, Stabiņa pusi mājas nodeva meitai. Radinieki netika vērsušies policijā, lai tā sāktu Stabiņas meklēšanu, vienīgi darījuši tiesībsargiem zināmu viņas atstātās vēstules saturu.

Prokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe sacījusi, ka šobrīd meklēšanas pasākumi notiek Latvijā. Arī KNAB pārstāve Inta Šaboha informējusi, ka Stabiņa nav izsludināta starptautiskajā meklēšanā, tomēr «Neatkarīgā» atzīmē, ka Stabiņa varētu atrasties tieši ārpus Latvijas robežām.

Kā atzīmē laikraksts, Stabiņa varētu atrasties ārzemēs, «kur, ja ne viņai, tad viņas bērniem, iespējams, tieši vai pastarpināti pieder kāds īpašums». Stabiņas deklarācijā par 2012.gadu norādīts, ka viņas īpašumā ir zeme un būve Latvijā, tomēr treknajos gados Latvijā tika reklamēta un piedāvāta iespēja iegādāties vai īrēt nekustamo īpašumu Bulgārijā, Ēģiptē, Spānijā un citviet, ko Latvijas pilsoņi to arī izmantoja.

«Ja ne Stabiņai, tad viņas bērniem varētu piederēt kāds īpašums ārzemēs, un, ja tā būtu Ēģipte, tad Latvijai ar šo valsti nav noslēgts izdošanas līgums,» raksta laikraksts, atzīmējot, ka Uzņēmumu reģistrā šā gada maijā reģistrēts lēmums par ierakstiem laulāto mantisko attiecību reģistrā, kas attiecas uz kādu Inetu Fedoreku un Kristapu Fedoreku, bet Stabiņa savā deklarācijā Inetu Fedoreku norādījusi kā savu meitu.