Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Augļu sulu ražošanā nedrīkstēs izmantot cukuru

Valsts sekretāru sanāksmē ceturtdien izsludināja Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu «Prasības augļu sulām un tām līdzīgiem produktiem». Noteikumu projektā ietverts cukura pievienošanas aizliegums augļu sulām un precizētas marķēšanas prasības.

Zemkopības ministrijas pārstāve Rūta Rudzīte informē, ka noteikumu projekts attiecas uz augļiem un no tiem iegūtās produkcijas - augļu sulām un tām līdzīgiem produktiem, un šo noteikumu izpratnē arī tomāti uzskatāmi par augļiem.

Projektā ietverti starptautisko standartu nosacījumi, kā arī Eiropas Komisijas nostādne par cukura pievienošanas aizliegumu augļu sulām. Tas nozīmē, ka pēc noteikumu spēkā stāšanās augļu sulai, augļu sulai no koncentrāta, koncentrētu augļu sulai, augļu sulai, no kuras ekstrahēts ūdens, un sausai (pulverveida) augļu sulai vairs nedrīkstēs pievienot cukuru, izņemot augļu nektāru un Latvijā ražotu smiltsērkšķu sulu, kurai varēs pievienot līdz 140 gramiem cukura uz litru sulas un kuru drīkstēs pārdot tikai Latvijas tirgū.

Noteikumi pēc to apstiprināšanas valdībā un publicēšanas oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis» stāsies spēkā 2013.gada 28.oktobrī.

Produkciju, kas laista tirgū līdz 2013.gada 28.oktobrim, atļauts tirgot līdz tās pilnīgai realizācijai, bet ne ilgāk kā līdz 2015.gada 28.aprīlim. Pēc 2015.gada 28.aprīļa augļu sulas vairs nedrīkstēs saturēt cukuru, izņemot Latvijā ražotu smiltsērkšķu sulu, uzsver Rudzīte.

Noteikumi aizstās pašlaik spēkā esošos MK 2003. gada 18. marta noteikumus Nr. 128 «Obligātās nekaitīguma un marķējuma prasības augļu sulām un tām līdzīgiem produktiem».