Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Madonas novada kori Rīgā ierodas ar vilcienu

Ar īpašu Dziesmu svētku vilcienu 4.jūljā  lielajai Dziesmu un deju svētku dalībnieku saimei piepulcējās arī  Madonas novada kordziedātāji, portālu «Apollo» informēja Madonas novada Dziesmu un deju svētku darba grupas pārstāve Dzintra Stradiņa.

Pie ikdienas pasažieru vilciena reisa, kas dodas uz Rīgu plkst. 5.03, šoreiz bija piekabināti vēl trīs vagoni, kas bija domāti īpaši Dziesmu svētku dalībniekiem. Jau pēc trijiem no rīta sāka pulcēties dalībnieki, tika iekrautas vajadzīgās mantas – tērpi, instrumenti, lai tos ar atsevišķu autofurgonu nogādātu madoniešu mītnes vietā 3.ģimnāzijā.

Dziedātājiem, protams, pēc dziesmas nav tālu jāmeklē, un visu agro rīta cēlienu līdz vilciena atiešanai Madonas stacijā skanēja daudzbalsīgas mundras dziesmas, ko diriģēja gan koru vadītāji Artūrs Grandāns un Jānis Rijnieks, bet uz ģitārām piespēlēja koru dalībnieki.

Madonieši uz Dziesmu svētkiem ar vilcienu dodas pirmo reizi, un lai arī ceļš vēl tik bija priekšā, dziedātāji bija pārliecināti, ka gaidāms neaizmirstams un vienreizējs brauciens un kopumā atzinīgi vērtēja jauno ideju. Koru diriģenti atzīst, ka šī ir lieliska iespēja izjust svētku kopības garu, ar svētku sajūtu doties uz Rīgu, tieši no stacijas nokļūt mēģinājumā, jo dalībnieku mantas un tērpi jau būs nogādāti novada delegācijas mītnes vietā – 3.ģimnāzijā. Autobusu šoferīšiem un arī dažiem dziedātājiem gan šķiet, ka labāk tomēr braukt ar autobusu, jo tad kolektīvs vairāk esot kopā. Tomēr, iespējams, pēc notikušā brauciena domas jau būs mainījušās.

Madonas vilciens īpaši tika sagaidīts arī Rīgas stacijā.

Ar vilcienu uz Rīgu devās 182 sešu koru dalībnieki – trīs jauktie kori: Ļaudonas «Lai top!», Praulienas pagasta koris un koris «Madona», vīru koris «Gaiziņš» un divi sieviešu kori – Mētrienas «Jūsma» un Kalsnavas «Silvita». Seniori no kora «Mantojums» uz galvaspilsētu gan devās ar autobusu.

Dalībnieku nogādāšana Rīgā ar AS «Pasažieru vilciens» vagoniem Madonas novada pašvaldībai izmaksāja 600 latus.