Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Traumas vakar guvuši vairāki Dziesmusvētku dalībnieki

Aizvadītajā diennaktī slimnīcā ar vieglām traumām un sūdzībām par pašsajūtas pasliktināšanos nogādāti desmit Dziesmu un deju svētku dalībnieki, no kuriem viens dalībnieks pārkarsis, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Visi desmit dalībnieki, kuriem bija nepieciešama NMPD palīdzība, bijuši pieaugušie. Pārsvarā viņi guvuši vieglas traumas. Vienā gadījumā kādam dalībniekam pasliktinājusies pašsajūta karstuma ietekmē, vēl viens cilvēks sūdzējies par sāpēm vēderā, bet vairākos gadījumos notikusi jau esošu hronisku slimību saasināšanās.

Ar nelielām veselības problēmām pie svētkos dežūrējošajiem mediķiem aizvadītajās dienās vērsušies vēl vairāki cilvēki, pastāstīja Vītola. Viņiem ir palīdzēts, nogādāšana slimnīcā nav bijusi nepieciešama, un viņi varējuši veiksmīgi atgriezties svētku aktivitātēs. Vairākiem dalībniekiem bijusi nepieciešama mediķu palīdzīgā roka pēc mēģinājumiem un koncertiem viņu apmešanās vietās - skolās, mājās un citur.

«Palielinoties svētku aktivitātēm, ir tikai pašsaprotami, ka palielinās traumu skaits. Jebkuru sūdzību gadījumā aicinām laikus vērsties pie mediķiem, lai, novērstu veselības stāvokļa pasliktināšanos un būtu iespējams atgriezties svētkos,» saka Vītola.

Jau vēstīts, ka svētku pasākumu norises vietās dažādos posteņos dežurē mediķi. Pirmās palīdzības punktos var saņemt palīdzību vienkāršākos gadījumos, piemēram, nobrāzumu, tulznu, sīku brūču apstrādē un galvassāpju gadījumā. Savukārt neatliekamā medicīniskā palīdzība tiek sniegta speciālās mediķu teltīs un ātrās palīdzības automašīnās.

Lai svētku dalībniekiem fiziskā slodze karstajā laikā neveicinātu pārkaršanu vai esošu slimību saasināšanos, NMPD mediķi aicina ievērot vairākus drošības pasākumus.

Pirmkārt, karstajā laikā vēlams atveldzēties ar vēsu, viegli mineralizētu ūdeni, nevis ar saldinātām limonādēm un enerģijas dzērieniem. Iedzertā šķidruma daudzumu karstās dienās būtu jāpalielina, turklāt svarīgi padzerties, vēl pirms parādās slāpes.

Uzturoties tiešos saules staros, jālieto galvassega. Nevajadzētu aizmirst arī par aizsargkrēmu, lai pasargātu ādu no saules apdegumiem. Uzturoties saulē, ik pa laikam vajadzētu atrast brīdi ieiet ēnā vai labi vēdinātās telpās atvēsināties. To vajadzētu darīt arī tad, ja tiek izjusts nogurums.

Tāpat mediķi atgādina - ja ārsts ir izrakstījis medikamentus, kas jālieto regulāri, tos vienmēr jāņem līdzi pietiekamā daudzumā un jālieto precīzi, kā norādījis ārsts.

Svarīgi svētku dalībniekiem ir arī pēc mēģinājumiem veltīt pietiekamu laiku atpūtai un mieram nakts stundās, lai atgūtu spēkus un enerģiju.

Karstākajās svētku dienās īpaši sava veselība jāuzmana cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, piemēram, sirds asinsvadu slimībām, astmu un cukura diabētu.