Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES līderi cīņai ar jauniešu bezdarbu atvēl papildu 2 miljardus eiro

Septiņpadsmit Eiropas Savienības (ES) valstu līderi trešdien Berlīnē notikušā sanāksmē vienojās par papildu divu miljardu eiro (1,4 miljardu latu) piešķiršanu jauniešu nodarbinātības programmai, kuras apjoms līdz šim tika noteikts sešu miljardu eiro (4,2 miljardu latu) apmērā.

Vācijas kanclere Angela Merkele trešdien notikušo sanāksmi nodēvējusi par «trīs vienā» samitu, jo tajā piedalījušies arī nodarbinātības ministri, nodarbinātības aģentūru vadītāji un lielu ES bāzēto uzņēmumu pārstāvji.

«Runa nav tikai par aptuveni astoņu miljardu eiro piešķiršanu cīņai ar jauniešu bezdarbu, bet arī par elastīgu ES strukturālo fondu, Eiropas Investīciju bankas (EIB) un Eiropas Sociālā fonda līdzekļu izmantošanu,» norādīja Merkele.

Astoņu miljardu eiro izmantošana tiks sākta 1.janvārī, bet EIB arī solījusi sākt no augusta piešķirt aizdevumus maziem un vidējiem uzņēmumiem, lai palīdzētu tiem vairāk algot gados jaunus cilvēkus.

Šī aizdevumu izsniegšanas programma nākamo trīs gadu laikā veidos vēl sešus miljardus eiro.

Merkele pavēstīja, ka trešdienas sanāksmes mērķis bija aplūkot konkrētus valdību īstenoto darbu piemērus, tām cenšoties samazināt jauniešu bezdarbu.

Savukārt rudenī plānotais samits, ko rīkos Francijas prezidents Fransuā Olands, aplūkos to, kas ir sasniegts, īstenojot atsevišķus no šiem labākajiem piemēriem.

Tikmēr Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, kura vada ES prezidējošo valsti, brīdināja valdības, lai tās negaida, ka Eiropa padarīs visu nepieciešamo darbu viņu vietā.

«Es vēlos izteikties skaidri: mēs nedrīkstam radīt ilūziju atsevišķām valdībām neko nedarīt un domāt, ka Eiropa palīdzēs. Runa nav par Eiropu, tikai dalībvalstis ir atbildīgas par sociālajām politikām,» uzsvēra Grībauskaite.

Taču arodbiedrību pārstāvji no tādām valstīm kā Spānijas, Portugāles, Grieķijas, Īrijas, Polijas un Francijas par trešdien notikušo sanāksmi pārmērīgu sajūsmu neizrāda.

Kāds arodbiedrības pārstāvis no Portugāles to nodēvējis vien par izrādīšanās samitu, kurā pieņemtais lēmums par dažu miljardu eiro atvēlēšanu vairāku gadu periodā neradīs reālu atšķirību bezdarbniekiem viņa valstī.