Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dziesmu un deju svētku norisē iesaistīti 400 brīvprātīgie

Lai nodrošinātu veiksmīgu XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku norisi, iesaistīti 400 «Rīga 2014» brīvprātīgie no visas Latvijas, portālu «Apollo» informēja Nodibinājuma Rīga 2014 Sabiedrisko attiecību programmas vadītājs Mārtiņš Drēģeris.

Brīvprātīgie darbojas visos lielākajos svētku pasākumos - svētku atklāšanā, koru karos, dziesmu un deju koncertos, konkursos, gadatirgū, deju lielkoncertā, sadziedāšanās, kā arī ir iesaistīti informācijas centru darbā un palīdz Rīgā iejusties no ārvalstīm atbraukušajiem kolektīviem. Lielākā brīvprātīgo iesaiste nepieciešama svētku dalībnieku gājienā un noslēgumu koncertā Līgo! Mežaparka Lielajā estrādē.

Svētku laikā nodibinājuma Rīga 2014 birojs kļuvis par brīvprātīgo darba centru, no kurienes tiek koordinēts brīvprātīgo darbs, tiek izsniegtas brīvprātīgo identifikācijas kartes un koši dzeltenie krekliņi, pēc kuriem brīvprātīgos var atšķirt norises vietās.

Brīvprātīgo pieteikšanās un apmācības par svētku norisi un brīvprātīgā darba principiem tika organizētas jau no aprīļa. Par pirmo pulcēšanās vietu brīvprātīgajiem kļuva Mežaparka Lielā estrāde, kad daudzbalsīgais brīvprātīgo koris iedziedāja svētku logo.

Lai šajos valstiskajos svētkos varētu iesaistīties arī brīvprātīgie no reģioniem līdzīgi kā svētku dalībniekiem, svētku nedēļā viņiem nodrošinātas naktsmītnes skolas, ļaujot jauniešiem no Daugavpils, Liepājas un citām attālākām Latvijas vietām būt par daļu no Dziesmu un deju svētkiem. Gados cienījamākais brīvprātīgais ir septiņdesmit četrus gadus vecais Marģers no Rīgas, kurš savulaik ir bijis svētku dalībnieks un šajos svētkos darbojās Mežaparkā.

Dziesmu un deju svētku brīvprātīgajiem būs iespēja iesaistītes arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumos, tostarp Pasaules koru olimpiādē, kas ir pasaulē vērienīgākais koru sadziedāšanās pasākums un, pulcējot apmēram 20 000 dziedātāju no visas pasaules, 2014.gadā notiks Rīgā.

Brīvprātīgo darbu Dziesmu un deju svētkos organizē nodibinājums Rīga 2014 kopā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.