Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vācijas ministrs: Ēģiptes prezidenta gāšana ir trieciens demokrātijai

Ēģiptes armijas iejaukšanās politikā un prezidenta Muhameda Mursi gāšana ir trieciens Ēģiptes demokrātijai, ceturtdien paziņojis Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle.

Ministrs aicināja Ēģipti atgriezties pie dialoga un meklēt politisko kompromisu.

Steidzami nepieciešams, lai «Ēģipte pēc iespējas ātrāk atgrieztos pie konstitucionālās kārtības», vizītes laikā Atēnās uzsvēra Vestervelle.

Jau ziņots, ka pēc vairākas dienas ilgušiem protestiem, kuros piedalījās miljoniem cilvēku, Ēģiptes armija trešdien paziņoja par konstitūcijas apturēšanu un par pirmā demokrātiski ievēlētā prezidenta Mursi atcelšanu no amata.

Lai gan armija apsolījusi pēc iespējami īsa pārejas perioda sarīkot jaunas prezidenta un parlamenta vēlēšanas, pasauli pārņēmis satraukums par turpmāko situācijas attīstību gan pašā Ēģiptē, gan visā Tuvo Austrumu reģionā.

Arī Vestervelle pauda satraukumu par iespējamo Mursi atbalstītāju apspiešanu un aicināja visas puses saglabāt savaldību.

«Mēs ļoti cieši sekosim līdzi notikumu attīstībai Ēģiptē. Un tad pieņemsim savus politiskos lēmumus un, iespējams, izdarīsim secinājumus,» norādīja Vācijas ministrs, piebilstot, ka te ir runa par atgriešanos uz demokrātijas ceļa.