Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pazudušās Madelēnas lieta: ir «jauni pierādījumi un teorijas»

Lielbritānijas policija ceturtdien paziņoja, ka sākusi savu izmeklēšanu 2007.gadā Portugālē pazudušās tolaik nepilnus četrus gadus vecās britu meitenītes Madelēnas Makenas lietā un noteikusi «iesaistītās personas» statusu 38 cilvēkiem visā pasaulē.

«Esam noteikuši 38 iesaistītās personas piecās Eiropas valstīs, tostarp Lielbritānijā un Portugālē, bet pārējās trīs netiek atklātas. 12 no šiem cilvēkiem ir Lielbritānijas pilsoņi, kas, kā uzskatāms, Madelēnas pazušanas brīdī atradās Portugālē,» žurnālistiem paziņoja Skotlendjarda galvenais detektīvs Endijs Redvuds. Visas 12 personas arī pašlaik neatrodoties Lielbritānijā.

Londonas policija atzina, ka joprojām ir cerības, ka meitene ir dzīva, tādēļ saistība ar «jauniem pierādījumiem un jaunām teorijām,» tiek sākta oficiāla izmeklēšana.

Meitenes vecāki Gerijs un Keita Makeni norādīja, ka izmeklēšanas sākšana līdzšinējās pierādījumu pārskatīšanas vietā ir «liels solis uz priekšu». Portugāles tiesībsargājošās institūcijas izmeklēšanu izbeidza 2008.gadā, bet pērn aprīlī paziņoja, ka nav iemesla to atsākt.

Redvuds stāstīja, ka 2011.gada maija saktā pierādījumu pārskatīšana ir «sniegusi jaunu ieskatu, jaunas teorijas, jaunus pierādījumus un jaunus lieciniekus».

37 izmeklētāju komanda ir pārbaudījusi divas trešdaļas no 30,5 tūkstošiem dokumentu, ko iesniegušas Portugāles tiesībsargājošās institūcijas, privātie izmeklētāji un Lielbritānijas policija. Tāpat pārskatīšanas laikā ir veiktas vairākas jaunas intervijas.

Lielbritānija reti sāk izmeklēšanu par ārvalstīs notikušu gadījumu. Izmeklēšanu, tāpat kā pieradījumu pārskatīšanu finansēs Lielbritānijas Iekšlietu ministrija. 2012.gada maijā pierādījumu pārskatīšanas izmaksas gada laikā bija sasniegušas 1,9 miljonus Lielbritānijas mārciņu (1,6 miljonus latu).

12.maijā Madelēnai Makenai būtu apritējuši desmit gadi, bet pērn ar ģimenes palīdzību tika izveidots datorattēls, kā viņa varētu izskatīties deviņu gadu vecumā.

Madelēna Makena pazuda 2007.gada 3.maija vakarā neilgi pirms savas ceturtās dzimšanas dienas no īrēta dzīvokļa Portugāles dienvidu provinces Algarves kūrortpilsētā Prajā da Lusā, kamēr viņas vecāki netālu restorānā vakariņoja.

Madelēnas pazušana ir piesaistījusi lielu uzmanību Lielbritānijā, un viņas fotogrāfijas bieži tika publicētas laikrakstos. Portugāles policija 2007.gada 7.septembrī paziņoja, ka aizdomās par meitenes pazušanu tiek turēti viņas vecāki. Meitenes tēvs Gerijs Makens nosauca paziņojumu par absurdu un kategoriski noliedza, ka viņš ar sievu būtu vainīgi meitas pazušanā. Makeni netika aizturēti un viņiem neizvirzīja oficiālas apsūdzības.

Vecāki tā arī nav pārtraukuši kampaņu meitas atrašanai un Lielbritānijas policija aicina atsaukties ikvienu, kas var sniegt kādu pavedienu šajā lietā.