Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Portāls: Zaharjini vērtīgākos īpašumus noslēpj ofšoros

AS «Liepājas metalurgs» lielākais akcionārs un padomes priekšsēdētājs Sergejs Zaharjins vecāko brāli Valēriju pirms mēneša vērienīgi apdāvinājis ar saviem vērtīgākajiem īpašumiem, bet nu jau uzņēmums, kurā Zaharjina brālis ieguldīja deviņus miljonus latu vērto dāvanu, nodots kādam Kipras ofšoram, bet tas savukārt pieder vēl citai ārzonas firmai, kas savukārt reģistrēta citā ārzonā - Panamā, raksta portāls «Pietiek.com».

Portāls atgādina, ka Zaharjins pirms mēneša savam brālim uzdāvinājis piecus nekustamos īpašumus. Šo Zaharjina dārgāko nekustamo īpašumu kopējā vērtība viņa paša skatījumā bijusi gandrīz deviņi miljoni latu, bet «Latio» vērtējumā - trīsreiz zemāka.

Kā rāda «Lursoft» dati, Zaharjins brālim uzdāvināja savu villu Jūrmalā, Dzintaru prospektā 25, kuras vērtība noteikta tikai 600 000 latu apmērā, un tāpat Valērija Zaharjina īpašumā nonācis īpašums Liepājā, Baznīcas ielā 3/5, kura vērtība aplēsta 730 000 latu apmērā.

Pārējie trīs īpašumi, kurus Zaharjins uzdāvināja brālim, ir vēl divi īpašumi turpat Liepājā, Skolas ielā 1 un Dzintaru ielā 23, kuru vērtība noteikta attiecīgi 180 000 latu un 4,5 miljonu latu apmērā. Savukārt uzdāvinātais īpašums Nīcas pagastā novērtēts uz 2,9 miljoniem latu.

«Pietiek.com» raksta, ka Valērijs Zaharjins šos īpašumus jau dažas dienas vēlāk - 6.jūnijā, kā rāda «Lursoft» dati, - ieguldījis viņam piederošās SIA «Eurneo»» pamatkapitālā, tos saskaņā ar «Latio» vērtējumu novērtējot uz 2,974 miljoniem latu.

Kā rāda jaunākie «Lursoft» dati, 27.jūnijā steidzami nomainīti «Eurneo» īpašnieki - Valērijs Zaharjins 100% kapitāldaļu nodevis Kiprā reģistrētai ārzonas kompānijai «Itingen Limited».

Savukārt šīs kompānijas vienīgais īpašnieks ir kompānija «Green Limit, Inc», kas reģistrēta Panamā.

Valērijs Zaharjins aizgājis arī no valdes locekļa amata, taču jaunajai valdes loceklei noteikts īpašs ierobežojums - visos jautājumos, kas saistīti ar Zaharjinu īpašumiem, valdei jāsaņem ofšoros noslēpušos īpašnieku atļauja, raksta «Pietiek.com».

Jau ziņots, ka pašreizējo AS «Liepājas metalurgs» akcionāru pretdarbības dēļ tiek kavēta investoru piesaiste, 2.jūlijā pēc valdības sēdes teica Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce. Patlaban notiek darbs vairākos virzienos, no kuriem svarīgākais ir darbs tiesiskās aizsardzības procesā, lai sagatavotu uzņēmumu restrukturizācijai. Pūce informēja, ka ir saņemti vairāku potenciālo investoru piedāvājumi, taču esošo akcionāru pretdarbība kavē investoru piesaisti.

«Liepājas metalurga» kreditoru kluba piesaistītā finanšu konsultanta «Prudentia Advisers» asociētais direktors Ivars Pinkulis sacīja, ka patlaban notiek sarunas ar vairākiem potenciālajiem investoriem, tajā skaitā arī ar «Liepājas metalurga» akcionāru Zaharjina un Kirova Lipmana piesaistītajiem investoriem. Patlaban ir noslēgti četri konfidencialitātes līgumi ar potenciālajiem investoriem, bet ir vēl vairāki investori, kuri ir izrādījuši interesi par uzņēmumu un ar kuriem notiek sarunas.

Viņš piebilda, ka valdības izveidotā darba grupa turpinās strādāt ar uzņēmumu un investoriem līdz tiesiskās aizsardzības procesa plāna iesniegšanas termiņam, kas ir 26.jūlijs.

Pinkulis norādīja, ka potenciālā investora piesaiste ir tiešā mērā saistīta ar esošo akcionāru vēlmi sadarboties. «Akciju iegāde ir iespējama tikai no esošajiem akcionāriem, jo neviens viņiem šīs akcijas nevar atņemt. Ja viņi vēlās tās pārdot kādam konkrētam investoram, tad tās ir viņu tiesības,» sacīja Pinkulis.

Jautāts, kas notiks ar uzņēmumu pēc 26.jūlija, Pinkulis sacīja, ka kreditoru vairākums var balsot par tiesiskās aizsardzības procesa plāna sagatavošanas termiņa pagarināšanu vēl uz vienu mēnesi. «Ja tas nenotiek, tad diemžēl viens no scenārijiem ir arī maksātnespēja,» skaidroja Pinkulis.

Jautāts, vai fakts, ka Zaharjina un Iļjas Segala akcijas tiesa ir apķīlājusi, var kavēt investora piesaisti, Pinkulis sacīja, ka tas apgrūtina investora piesaisti un tiesiskās aizsardzības procesa plāna apstiprināšanu, taču tas neizslēdz ne investora piesaisti, ne tiesiskās aizsardzības procesa plāna apstiprināšanu.

«Liepājas metalurga» pārstāvji norādījuši, ka šā gada 27.jūnijā Ekonomikas policija pieņēma lēmumu arestēt «Liepājas metalurga» akcijas, kas piederēja Zaharjinam un Segalam. Uzņēmums nešaubās, ka tuvākajā laikā šis juridiski nekorektais lēmums tiks pārsūdzēts, taču jau tagad esot skaidrs, ka daudzu mēnešu intensīvais darbs, lai piesaistītu investoru un glābtu rūpniecības uzņēmumu, ir norakstāms.

Kā vēstīts, AS «Liepājas metalurgs» lielākais akcionārs un padomes priekšsēdētājs Zaharjins pirms nepilna mēneša savam vecākajam brālim Valērijam uzdāvinājis piecus nekustamos īpašumus, kuru kopējā vērtība bijusi gandrīz deviņi miljoni latu.

Arī otrs lielais metalurģijas uzņēmuma «Liepājas metalurgs» akcionārs Segals šā gada maija beigās veicis dāsnu dāvinājumu, savu Jūrmalas villu uzdāvinot divpadsmitgadīgajam dēlam.

Jau ziņots, ka līdz valdības noteiktā termiņa - 31.maija - beigām viens no uzņēmuma akcionāriem Kirovs Lipmans neparakstīja valdības un kreditoru piedāvāto vienošanos, bet Segals un Zaharjins ir atsūtījuši vienošanos ar būtiskiem labojumiem, kas tika nodoti izvērtēšanai juristiem.

Saskaņā ar kreditoru kluba izvirzītajām prasībām visiem trim «Liepājas metalurga» lielākajiem akcionāriem bija jāparaksta vienošanās par turpmāk veicamajām darbībām uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijai, tostarp attiecībā uz akciju pārdošanu, saistību restrukturizāciju, uzņēmuma vadības nomaiņu u.c.

Vienošanās paredzēja visu trīs lielāko akcionāru - Zaharjina, Segala un Lipmana - akciju nodošanu kreditoru grupai par vienu latu, ja līdz noteiktam termiņam netiks veikts naudas ieguldījums desmit miljonu latu apmērā no katra akcionāra puses.

Valdība 23.aprīlī izveidoja darba grupu, kas koordinē «Liepājas metalurga» problēmu risināšanu. Darba grupas galvenie uzdevumi ir no valsts un pašvaldības puses operatīvi koordinēt nepieciešamos pasākumus «Liepājas metalurga» situācijas risināšanai un izstrādāt risinājumus uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšanai Liepājas pilsētā un reģionā.