Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pensionāri varētu vērsties ST par indeksējamo pensiju slieksni

Atsevišķi pensionāri interesējušies Latvijas Pensionāru federācijā (LPF) par iespēju vērsties Satversmes tiesā (ST) saistībā ar ieceri indeksēt tikai tās pensijas, kas nepārsniedz 200 latus.

LPF vadītājs Andris Siliņš pēc šodienas Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas norādīja, ka ST varētu vērsties atsevišķi pensionāri, kurus šāds lēmums varētu skart. LPF to darīt neplāno, bet federācija esot palīdzējusi juridiski sagatavot šādu iesniegumu tekstu.

Siliņš sacīja, ka ST, visticamāk, vērsīsies atsevišķas personas, kuras tas tieši skars, proti, pensionāri, kuru pensijas ir nedaudz virs 200 latiem. Līdz šīm LPF esot vērsušies vairāki desmiti cilvēku, kuri gatavi individuāli vērsties ST.

Pēc Siliņa domām, «bija visi objektīvie apstākļi», lai palielinātu indeksējamo pensiju slieksni vismaz līdz 250 latiem. Komentējot šodien Saeimas komisijas sēdi, LPF vadītājs sacīja, ka «ar interesi noskatījās šo cirka izrādi», jo vārdos deputāti atbalsta pensionārus, bet, jautājumam nonākot līdz balsošanai - balso pret. «Atbildi tauta šim pozīcijas frakcijām dos nedaudz vairāk nkā pēc gada, nākamajās Saeimas vēlēšanās,» piebilda Siliņš.

Viņš arī pauda pārliecību, ka, balsojot par šiem likumprojektiem Saeimas sēdē, izmaiņu par šogad plānoto indeksāciju nebūs.

Kā ziņots, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien noraidīja priekšlikumus, kas paredzēja mainīt šogad indeksējamo pensiju slieksni vai piemērojamo indeksu, tomēr atbalstīja ierosinājumu politiski represēto personu pensijas indeksēt neatkarīgi no to apmēra.

Tādējādi komisijas atbalstītie likumprojekti pirms galīgā lasījuma paredz šogad septembrī ar indeksu 1,04 indeksēt pensijas, kas nepārsniedz 200 latus, savukārt politiski represētajām personām indeksēt visas pensijas.

Kā aģentūra LETA uzzināja Labklājības ministrijā (LM), no visiem 16 517 maijā reģistrētajiem represēto personu pensiju un atlīdzību saņēmējiem 4469 cilvēkiem tās pārsniedza 200 latu (bez piemaksas). Tas nozīmē, ka papildus sākotnēji plānotajām pensiju indeksācijas izmaksām šogad būs nepieciešams vēl 231 000 latu.

Komisijas sēdē atbalstu neguva Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) ierosinājums šogad indeksējamo slieksni tomēr paaugstināt līdz 250 latiem, savukārt Latvijas Politiski represēto apvienības piedāvājums pārskatīt represēto pensijas neatkarīgi no to apmēra tika atbalstīts.

Kā ziņots, Saeimā 10.aprīlī iesniegti 106 004 iedzīvotāju paraksti, prasot pensiju indeksācijas atsākšanu jau no šā gada oktobra.