Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ēģiptes islāmisti aicina uz protestiem pret «militāro apvērsumu»

Ēģiptes islāmistu partiju un kustību apvienība, tostarp gāztā prezidenta Muhameda Mursi pārstāvētā Musulmaņu brālība, aicinājusi atbalstītājus piektdien pulcēties uz «miermīlīgiem protestiem» pret «militāro apvērsumu».

Nacionālā alianse leģitimitātes atbalstīšanai mudina «piektdien visās Ēģiptes provincēs rīkot miermīlīgus protestus, lai nosodītu militāro apvērsumu un atbalstītu prezidenta Mursi leģitimitāti».

LETA jau ziņoja, ka pēc vairākas dienas ilgušiem protestiem, kuros piedalījās miljoniem cilvēku, Ēģiptes armija paziņoja par konstitūcijas apturēšanu un par pirmā demokrātiski ievēlētā prezidenta Muhameda Mursi atcelšanu no amata. Lai gan armija apsolījusi pēc iespējami īsa pārejas perioda sarīkot jaunas prezidenta un parlamenta vēlēšanas, pasauli pārņēmis satraukums par turpmāko situācijas attīstību gan pašā Ēģiptē, gan visā Tuvo Austrumu reģionā.