Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Naktī Daugavas stadionā izcēlies neliels ugunsgrēks

Naktī uz piektdienu Daugavas stadionā aizdedzes viens no stadiona teritorijā uzstādītajiem pārvietojamajiem elektrības sadales skapjiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) struktūrvienība, kas Dziesmu un deju svētku pasākuma laikā dežūrē Daugavas stadionā, nelielo ugunsnelaimi likvidēja.

Kā informē VUGD, deju ģenerālmēģinājuma koncerts pirms neilga laika bija noslēdzies un lielākā daļa skatītāju un dejotāju jau bija pametuši Daugavas stadionu, līdz ar to šis gadījums neizraisīja drūzmēšanos.

Līdzīgi kā iepriekšējās dienās arī šodien VUGD struktūrvienības, kas dežūrē Daugavas stadionā un Mežaparkā, nodrošinās iespēju dalībniekiem atveldzēties zem vēsa ūdens strūklas.

VUGD ugunsdrošības un uzraudzības inspektori šajās dienās arī veic pārbaudes svētku dalībnieku mītnes vietās, lai pārliecinātos, ka tiek ievērotas visas ugunsdrošības prasības. Pagājušās diennakts laikā gan pa dienu, gan naktī kopumā tika pārbaudīta 31 mītnes vieta. Šobrīd būtiski pārkāpumi nav konstatēti. Visbiežāk inspektori sastopas ar situāciju, ka tiek smēķēts mītnes vietas telpās. Šī problēma tiek konstatēta tieši dienesta viesnīcās, kurās uzturas svētku dalībnieki. VUGD atkārtoti atgādina, ka smēķēšana telpās ir aizliegta un to var darīt tikai speciāli norādītās vietās ārpus telpām.

Līdzās tam VUGD atgādina, ka Daugavas stadionā nav atļauta smēķēšana, izņemot vienu speciāli iekārtotu vietu. Svētku dalībnieki ar šādu rīcību rada draudus izcelties ugunsgrēkam, jo kārtīgi nenodzēsta cigarete šajā karstajā un sausajā laikā ātri var izraisīt nelaimi.