Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gaidīs Čaklā slimības lapu, lai varētu attaisnot Saeimas sēdes kavējumu

Saeimas Prezidijs šodien atlika lemšanu, vai attaisnot deputāta Ingmāra Čaklā (V) parlamenta sēdes kavējumu, jo deputāts nebija iesniedzis slimības lapu.

Čaklais lūdza attaisnot 20.jūnija sēdes kavējumu, jo ārstēšanās dēļ viņš nevarēja atrasties Latvijā. Kā informēja Saeimas sekretāra biedrs Jānis Vucāns (ZZS), saņemta arī ārzemju ārsta zīme brīvā formā, taču saskaņā ar noteikumiem deputāts būtu jāaicina iesniegt slimības lapu.

Līdz ar to Prezidijs atbalstīja Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas (V) priekšlikumu atlikt jautājuma par kavējuma attaisnošanu skatīšanu, lai noskaidrotu, vai deputāts var iesniegt papildus nepieciešamos dokumentus.

Kā ziņots, Čaklais, kurš izbraucis ārpus Latvijas, rudenī sola atgriezties darbā Saeimā, tomēr veselības problēmu dēļ varētu arī nolikt deputāta mandātu. «Ja veselības problēmas šajā laikā nevarēšu atrisināt un pilnvērtīgi pievērsties darbam Saeimā, neredzu iespēju mandātu nenolikt,» e-pasta vēstulē žurnālistiem norādīja Čaklais.

«Saistībā ar manas ģimenes apjomīgajiem parādiem varu informēt, ka jau ilgāku laiku manas ģimenes vienīgie nozīmīgie ienākumi ir mana darba alga un ar to nekādi nevaram nosegt mūsu parādu saistības, tāpēc atbilstoši situācijai ejam to ceļu, ko Latvijas likumi paredz. Tas nav viegls, taču no mūsu puses godīgs un patiess,» skaidroja Čaklais.

Latvijas Televīzija iepriekš ziņoja, ka Čaklais dažus savus kolēģus informējis, ka devies ārstēties ārpus valsts, taču, pēc vairāku citu avotu teiktā, deputāts varētu būt pametis Latviju uz ilgu laiku, dodoties prom ar visu ģimeni. Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju Čaklais varētu būt devies prom uz kādu Eiropas valsti ne tikai veselības problēmu, bet arī ģimenes apstākļu dēļ. Pērnā gada novembrī tieslietu ministrs atstādināja no amata viņa dzīvesbiedri, notāri Daci Čaklo, kurai saskaņā ar amatpersonas deklarāciju ir ievērojamas kredītsaistības.