Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vjačeslavs Dombrovskis: pedagogu atalgojums ir zem katras kritikas

«Mums ir jāsaprot, ka pedagogu atalgojums ir zem katras kritikas,» pēc tikšanās ar Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību un Ministru prezidentu norādīja izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

«Mums ir arī jāsaprot, ka no tā, cik kvalitatīvu izglītību mēs nodrošināsim mūsu bērniem, ir atkarīga gan viņu, gan visas valsts nākotne,» uzsvēra ministrs.

«Centralizēto eksāmenu rezultāti uzskatāmi pierāda, ka kvalitatīvāka izglītība ir pilsētas skolās. Visticamāk, šie dati nav nejaušība un korelē ar faktu, ka lauku skolu pedagogi saņem ievērojami mazākas algas,» teicis ministrs.

«Protams, ka valstī eksistē arī liela demogrāfijas problēma un izglītības sistēmā ir nepieciešamas arī strukturālās reformas. Kā jau esmu teicis, lauku skolu problēmas risinājums ilgtermiņā būs jāatrod. Mēs redzam kā to risina, piemēram, kaimiņos Igaunijā, kur tiek veidotas reģionālās valsts ģimnāzijas un apkārtējās novadu vidusskolas tiek pārveidotas par pamatskolām. Arī Latvijai būs jāmeklē risinājumi, lai nodrošinātu kvalitatīvu un pieejamu izglītību reģionos,» norādījis Dombrovskis.

Ministrs arī uzsvēra, ka Izglītības un zinātnes ministrija un viņš personīgi cīnīsies par papildu finansējumu pedagogu atalgojumam un pieejamā budžeta finansējuma ietvaros to ir iespējams piešķirt, informē ministra biroja vadītāja Anna Kononova.