Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ēģiptē saglabājas saspīlēta situācija

Ēģiptē sestdien saglabājas saspīlēta situācija, kur kopš piektdienas armijas gāztā prezidenta Muhameda Mursi atbalstītāju un pretinieku sadursmēs nogalināti 26 cilvēki.

Ēģiptes islāmistu partiju un kustību apvienība, tostarp gāztā prezidenta pārstāvētā Musulmaņu brālība, bija aicinājusi atbalstītājus piektdien pulcēties uz «miermīlīgiem protestiem» pret «militāro apvērsumu». Protesti drīz vien pārgāja sadursmēs ar pretējo nometni, tostarp notikušas vairākas apšaudes.

Sestdienas rītā tilts uz Kairas Universitāti, kur pulcējas Mursi atbalstītāji, ir nosēts ar akmeņiem un sadegušām riepām. Savukārt Kairas Brīvības laukumā, kur pulcējas gāztā prezidenta pretinieki, uzstādīti pilsoņu izveidoti kontrolpunkti pēc pagājušajā naktī līdzās notikušas apšaudes. Tur notikušās nekārtības norima, kad armija ar bruņutransportieru palīdzību nošķīra naidīgās puses.

Tie ziņots, ka naktī daudzviet pilsētā notikušas apšaudes.

Sadursmes pretējo nometņu starpā notikušas arī Aleksandrijas pilsētā, kur tiek ziņots par 12 bojāgājušajiem.

LETA jau ziņoja, ka pēc vairākas dienas ilgušiem protestiem, kuros piedalījās miljoniem cilvēku, Ēģiptes armija paziņoja par konstitūcijas apturēšanu un par pirmā demokrātiski ievēlētā prezidenta Muhameda Mursi atcelšanu no amata. Lai gan armija apsolījusi pēc iespējami īsa pārejas perioda sarīkot jaunas prezidenta un parlamenta vēlēšanas, pasauli pārņēmis satraukums par turpmāko situācijas attīstību gan pašā Ēģiptē, gan visā Tuvo Austrumu reģionā.