Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Muižnieks aicina izmeklēt Turcijas policijas vardarbību protestu laikā

Eiropas Padomes (EP) cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks sestdien aicinājis Turciju uzmeklēt pārmērīgo policijas spēku pielietošanu pret protestētājiem pagājušajā mēnesī notikušo nemieru laikā.

«Visi policijas pārmērīgā spēka pielietošanas gadījumi ir pilnībā jāizmeklē un attiecīgi jāsoda,» preses konferencē vizītes laikā Turcijā paziņoja Muižnieks.

Pēc viņa teiktā, vienīgais veids, kā veicināt izlīgšanas procesu pēc bezprecedenta protestiem pret valdību, ir «veikt neatkarīgu, objektīvu un efektīvu izmeklēšanu par visām drošības spēku pastrādātājam nelikumībām».

Viņš pauda nožēlu, ka no amatiem atstādināti tikai trīs policisti, lai gan ziņots par milzīgu daudzumu pārkāpumu.

Muižnieks arī aicināja varasiestādes atturēties no iebiedēšanas kampaņas pret ārstiem, juristiem, žurnālistiem un akadēmiķiem, kuri piedalījās demonstrācijās.

LETA jau ziņoja, ka nemieri Turcijā sākās kā miermīlīga sēdošā demonstrācija Stambulā, kuru organizēja vides aktīvisti, lai glābtu 600 Gezi parka kokus, ko bija paredzēts nocirst, lai uzbūvētu jaunu tirdzniecības kompleksu. 31.maijā policija mēģināja ar spēku sēdošo demonstrāciju pārtraukt, taču tas izsauca plašu sabiedrības slāņu sašutumu, un protesti pārņēma arī citas Turcijas pilsētas, izvēršoties nacionāla mēroga protesta kustībā, kuras dalībnieki pauda neapmierinātību ar premjerministra Redžepa Tajipa Erdogana valdības arvien pieaugošo autoritārismu.

Nemieros gāja bojā četri cilvēki, bet gandrīz 8000 tika ievainoti.