Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pirms deju lieluzveduma iekļūšana Daugavas stadionā norit raiti

Stundu pirms deju lieluzveduma «Tēvu laipas» trešā koncerta, iekļūšana pasākuma norises vietā Daugavas stadionā noritēja raiti, novēroja aģentūra LETA. Kā «Apollo» novēroja vakardienas koncertā - raiti norisinās gan cilvēku nokļūšana sēdvietās, gan arī pietiekoši ātri ir iespējams izkļūt no stadiona.

Skatītājiem, kas uz pasākumu dodas ar personiskajām automašīnām gan jārēķinās, ka stadionam tuvējās ieliņās auto novietot nevarēs. Visas pieejamās vietas ir aizņemtas.

Savukārt Deglava ielas pārvada otrā pusē, stāvlaukumu īpašnieki izmanto izdevību iekasēt maksu par auto novietošanu.

Pieaugot skatītāju plūsmai, Daugavas stadionā tika atvērti pieci no septiņiem vārtiem un tika nodrošināts, ka neveidojas rindas. Apmēram pusstundu pirms lielkoncerta sākuma bija aizpildīta aptuveni puse stadiona skatītāju tribīņu.

Kā ziņots, šodien pie Mežaparka Lielās estrādes bija izveidojusies milzīga apmeklētāju rinda, kas vēlējās noskatīties svētku noslēguma koncerta «Līgo!» ģenerālmēģinājumu.

Tādēļ pasākuma rīkotāji aicināja apmeklētājus uz koncertiem ierasties laikus, lai koncerta sākums nav jāpavada gaidot rindā.

Šodien XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku pirmspēdējā dienā Rīgā var baudīt dažādus svētku pasākumus.

Plkst.15 Latvijas Universitātes Lielajā aulā sāksies viesu kolektīvu koncerts, kurā piedalīsies Eiropas Centrālās bankas koris, Igaunijas Bankas kamerkoris, Vācijas Bundesbankas koris «BUBA - Singers», Itālijas Bankas koris, Krievijas Bankas akadēmiskais koris un Latvijas Bankas koris, savukārt Daugavas stadionā plkst.15 notiks deju lieluzveduma «Tēvu laipas» trešais koncerts.

No plkst.16 līdz 18 Mazajā ģildē notiks viesu kolektīvu koncerts, kurā piedalīsies Dienvidgrācas kamerkoris «Voce Mea» no Austrijas, Karintijas jauktais koris «Oisternig» no Austrijas, Rozendāles jauktais koris «Vox Jubilans» no Nīderlandes un folkgrupa «Ferdo Rusan» no Horvātijas, bet no plkst.17 līdz 22 Doma laukumā notiks pūtēju orķestru dižkoncerts. Šajā koncertā 60 pūtēju orķestru izpildījumā izskanēs piederība savai zemei - savam novadam, savām mājām un savai ģimenei. Pūtēju orķestru dižkoncertā piedalīsies arī viesorķestris no Igaunijas.

Folkloras dienu - stāstnieku vakaru no plkst.18 līdz 20 varēs baudīt Berga bazārā, bet plkst.19 Mežaparka Lielajā estrādē notiks svētku noslēguma koncerta «Līgo!» ģenerālmēģinājums-koncerts, bet plkst.22 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē sāksies kokļu mūzikas nakts koncerts «Lai top gaisma». Koncertā būs iespēja dzirdēt dažādu latviešu komponistu oriģinālmūziku koklēm un Rietumeiropas komponistu klasiskās un romantiskās mūzikas pārlikumus koklēm. Šajā koncertā koncertkokle atklāsies visdažādākajos veidos - gan solo un duetā, gan ansambļu un apvienoto ansambļu skanējumā. Apvienotajā koklētāju ansamblī vienkopus muzicēs apmēram 60 koklētājas.

Savukārt plkst.22 Daugavas stadionā sāksies deju lieluzveduma «Tēvu laipas» pēdējais koncerts, pēc kura turpat notiks svētku dalībnieku balle. Šis bija pirmais gads Dziesmu un deju svētku vēsturē, kurā skatītājiem kopumā tika piedāvāti pieci deju lieluzveduma «Tēvu laipas» koncerti. Deju lieluzvedumā 603 visu paaudžu deju kolektīvi ar 15 000 dalībnieku deju rakstos atklās latviešu tautas vēstures pagriezienus un latviskās dzīvesziņas vērtības.