Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vaidere slavē studentus, bet kritiska par Ķīļa veikumu

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Inese Vaidere (V) ir kritiska par bijušā izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa veikumu augstākās izglītības reformēšanā.

Taču Vaidere slavē Latvijas studentus, sarunā ar žurnālistiem atzīstot: «Mums ir labākie studenti pasaulē.» Vaidere lasa lekcijas Latvijas Universitātē. Viņa atzina, ka ir bijusi viesprofesore Ķīles Universitātē Vācijā un Minesotā, ASV, un tas ļāvis salīdzināt studentus.

EP deputātes ieskatā, ja salīdzina nevis ar pasaules topa augstskolām Hārvardā, Oksfordā, Jēlā vai Stenfordā, bet gan ar vidēja līmeņa augstskolām pasaulē, tad Latvijai ir ļoti labas augstskolas. Varbūt mūsu valstī nav iespējams apgūt kādas tehniskās specialitātes, taču šādus nepieciešamos speciālistus var sagatavot arī ārzemēs.

Vaidere žurnālistiem pauda viedokli, ka Ķīlis ir nodarījis ārkārtīgu kaitējumu, jo ir divus gadus runājis par reformām, taču nekas nav noticis, viņš nav spējis īstenot nevienu mazāko solīti. Arī runas ir nodarījušas kaitējumu, tās ir polarizējušas cilvēkus, visi tagad ir nikni un kritizē, ka izglītība ir slikta. Ja tagad jauns cilvēks, kurš pabeidz 12.klasi, grib studēt Latvijas Universitātē, viņu sauc par dullu un rosina braukt studēt uz ārzemēm, teica EP deputāte.

Viņas ieskatā, Ķīļa aktivitātes ir apturējušas reformu laikā, kad vajadzēja panākt, ka valsts nauda tiek ieguldīta augstskolās ar potenciālu un tiek pārtraukts valsts finansējums «kaktu» augstskolām.

EP deputāte slavēja Latvijā piedāvāto medicīnas izglītību, kas spēj piesaistīt studentus no ārvalstīm. «Medicīna mums ir kolosālā līmenī, jaunieši brauc studēt no Vācijas, no Zviedrijas un redz, ka izglītība ir ļoti kvalitatīva un dzīves apstākļi ir ļoti labi,» sacīja Vaidere.

Viņa rezumēja, ka mums jābeidz sevi kritizēt un noniecināt. EP deputāte aicināja tiekties uz to, kas notiek pašlaik Dziesmusvētku laikā, «kad mēs uzplaukstam un protam ar sevi palepoties».