Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mali atceļ ārkārtas stāvokli

Mali sestdien atcēlusi teju pusgadu spēkā esošo ārkārtas stāvokli, tuvojoties priekšvēlēšanu kampaņai pirms 28.jūlijā paredzētajām prezidenta vēlēšanām, paziņoja Drošības ministrija.

Dekrēts par komandantstundu un pulcēšanās aizliegumu stājās spēkā 12.aprīlī - dienu pēc negaidītā Francijas spēku iebrukuma valsts ziemeļus sagrābušo islāmistu padzīšanai.

Mali konflikts sākās pagājušā gada janvārī ar tuaregu nomadu sacelšanos. Armijas vadība valdībai pārmeta, ka tā pietiekami enerģiski nevēršas pret tuaregu dumpi, un Bamako pagājušajā martā sarīkoja apvērsumu. Politiskā vakuuma dēļ centrālā valdība zaudēja kontroli pār Mali ziemeļiem, kas nonāca nemiernieku rokās, - ar tuaregu palīdzību varu tur pārņēma islāmistu grupējumi.

Tuaregus, kas Mali ziemeļos gribēja izveidot neatkarīgu valsti, islāmisti drīz vien atstūma no varas, sāka savā kontrolē nonākušās teritorijas pārvaldīt kā brutālu viduslaiku emirātu un ieviesa šariata likumus to radikālākajā formā.

Konflikts strauji vērsās plašumā, un ārzemēs radās bažas, ka islāmistu pārvaldītie Mali ziemeļi var kļūt par jaunu «teroristu valsti».

Lai apturētu islāmistu karaspēka virzīšanos uz Mali dienvidiem, 11.janvārī konfliktā iesaistījās Francija.