Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kariņš labprāt turpinātu darbu EP

No Latvijas ievēlētais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš nākamajā EP sasaukumā labprāt savu darbu turpinātu.

Sarunā ar žurnālistiem viņš skaidroja, ka ilgāk EP strādājušajiem ir lielāka iespēja iegūt kolēģu uzticību atbildīgiem darbiem.

Pirmajā sasaukumā EP deputātu neatkarīgi no viņa vecuma īpaši daudz nelaiž pie atbildības tāpēc, ka politiskā grupa cilvēku vēl nezina. «Tad, virzot vienu vai otru ziņojumu, var rasties zili brīnumi, ka cilvēks nemaz nepiekrīt vairākumam,» skaidroja EP deputāts.

Viņš atzīmēja, ka iespēju nonākt ietekmīgos amatos EP ietekmē divas tendences. Daļēji darbojas princips - jo deputāts nāk no lielākas valsts, jo lielāka varbūtība iegūt ietekmīgu amatu, bet ir arī princips - jo ilgāk strādājis EP, jo lielāka varbūtība iegūt kolēģu uzticību.

«Mēs visi esam pirmkursnieki,» par Latvijas EP deputātiem sacīja Kariņš, atzīmējot, ka tagad mūsu valsts deputāti ir iepazinušies ar sistēmu un to zina.

Kariņš vērtēja, ka viņam kā «pirmkursniekam» EP un mazas valsts pārstāvim parlamentā bijusi liela privilēģija, jo viņam uzticēti vairāki ziņojumi - enerģētikas jomā par to, ka jāatklāj slepenie enerģijas piegādes līgumi no trešajām valstīm, kas jau stājies spēkā, bet pašlaik viņš ir ziņotājs par likumdošanas jautājumu, kas Eiropā sašaurinās iespējas legalizēt nelegāli iegūtos līdzekļus un izmantot tos terorisma finansēšanai.

EP deputāts rezumēja, ka labprāt turpinātu savas iemaņas izmantot arī nākamajā EP sasaukumā, «bet jautājums ir, ko teiks vēlētājs».

EP vēlēšanas notiks 2014.gadā. EP ievēl uz pieciem gadiem.