Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Negadījums uz jahtas: burātāji rupji pārkāpuši noteikumus

Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra priekšnieks Andris Skribis sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu «Panorāma» sacīja, ka jahtas, kuras kapteinis pazuda bez vēsts, apkalpe rupji pārkāpusi noteikumus un rīkojusies pārgalvīgi.

Skribis norāda, ka uz jahtas klāja jābūt vismaz diviem apmācītiem apkalpes locekļiem, kuri zina kā vadīt jahtu. Turklāt «Alegra» un kapteinis nemaz nedrīkstēja doties jūrā.

«Cilvēks vadīja bez sertifikāta. Par jahtas reģistrāciju uz peldlīdzekļa netika atrasti nekādi reģistrācijas dokumenti,» saka Skribis.

Ziņu par nelaimi krasta dienests saņēma naktī uz sestdienu ap plkst.4.30. Tobrīd uz jahtas bija palikuši divi cilvēki, kuri neprata vadīt jahtu un nezināja, kur tā atrodas. Jahta bija ceļā no Rīgas uz Roņu salu, kas atradās 30 kilometrus no jahtas. Tieši cilvēku neprasme sākotnēji sazināties ar krasti apsardzi palīdzību padarīja novēlotu.

«Te ir tas iemesls, ka ir novēlota paziņošana bijusi. Īsti nav nekādi saziņas līdzekļi bijuši. Ir portatīvā radiostacija, kas līča vidū nav efektīva,» sacīja Skribis.

Šādi negadījumi ar jahtām esot kļuvuši par ierastu lietu. «Latvijā tagad jau ir ceturtā reize, kad mēs zaudējam jahtas kapteini. Jahta paliek bez vadības. Nedrīkst paļauties, ka ar tevi 30 gadus nekas nav noticis. Arī vienreiz slotas kāts šauj. Ir jau pretestība no cilvēkiem uz ūdens. «Man nevajag vesti, nav nevajag riņķi...». «Nav tā! Tas ir 50% no jūsu izglābšanas,» sacīja Skribis.

<em><strong>Helikopters beidz meklēšanu; atrod vien glābšanas riņķi.</strong></em>