Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Seula un Phenjana vienojas par industriālā kompleksa darba atsākšanu

Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja panākušas principiālu vienošanos par abu valstu kopīgā industriālā kompleksa, kas atrodas Kesonas reģionā, Ziemeļkorejas teritorijā, darbības atjaunošanu, svētdien, noslēdzoties divpusējām sarunām, pavēstīja oficiālās Seulas pārstāvji.

Kompleksa darbība tika apturēta aprīlī, kad militārā spriedze abu Koreju starpā bija sasniegusi kulmināciju

Puses vienojušās atsākt uzņēmumu darbību Kesonas kompleksā, «kad būs tam gatavas», teikts dokumentā, kuru Seulas un Phenjanas amatpersonas parakstījušas pēc sestdien un svētdien notikušā sarunu maratona.

Sanāksmē, kas paredzēta trešdien, puses spriedīs par Kesonas kompleksa darbības atsākšanas soļiem, arī to, kā turpmāk nepieļaut kompleksa slēgšanu.

Ziemeļkorejas teritorijā esošais Phenjanas un Seulas valdību kopprojekts kļuvis par upuri divus mēnešu ilgušajā militārajā spriedzē, kas izraisījās pēc Ziemeļkorejas pēdējā kodolieroču izmēģinājuma šā gada februārī.

Saspīlējumam pieaugot, Phenjana teju vai ik dienu izteica draudus Dienvidkorejai un ASV. Tomēr pēdējā laikā Ziemeļkoreja ir izrādījusi samiernieciskāku nostāju, un saspīlējums Korejas pussalā ir būtiski mazinājies.