Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Svētku gājiens noslēdzies novēloti, bet noslēguma koncertu tas neietekmēs

XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un XV Deju svētku dalībnieku gājiens šodien ievilkās un noslēdzās ap plkst.16.30 nevis plkst.15, kā plānoja pasākuma organizatori, novēroja aģentūra LETA.

«Kavēšanās jau bija paredzama, jo gājienā tomēr iet dzīvi cilvēki nevis mašīnas. Cits iet lēnāk, cits ātrāk. Kopumā gājiens noticis mierīgi,» aģentūrai LETA sacīja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Viņa piebilda, ka svētku gājiena dalībnieki pēc gājiena uzreiz devušies uz Mežaparku, kur joprojām turpina ierasties, tāpēc svētku noslēguma koncerts sāksies kā plānots plkst.19.

«Pagaidām koristi vēl uz skatuves neizkārtojas, tas notiks pirms koncerta sākuma,» piebilda Vasiļjeva.

Kā vēstīts, svētku dalībnieku gājiens sākās Zigfrīda Annas Meierovica bulvāra un Smilšu ielas stūrī pie Bastejkalna, kur atrodas «Lattelecom» sveicēju video ekrāns «Uzgavilē.lv» un Rīgas domes sveicēju tribīne.

Gājiena sākuma posmā gar Bastejkalnu bija izvietotas 25 Dziesmu svētku laika zīmes, kurās iegrebti svētku gadskaitļi un Ausekļa vārdi, kas skan Jāzepa Vītola komponētajā «Gaismas pilī» - Dziesmu svētku simbolā.

Tālāk ceļš veda gar Brīvības pieminekli un pa Brīvības ielu līdz Dailes teātrim, kur pa vidu, proti, Dzirnavu ielā, gājiena dalībniekus sveica pūtēju orķestri, bet pie Dailes teātra folkloras kopas, kā arī svētku virsvadītāji, virsdiriģenti un valsts amatpersonas.

Svētku dalībnieku gājienu veidoja režisors Uģis Brikmanis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš un projektu vadītājs Reinis Druvietis.

Kā ziņots, šodien Rīgā noslēgsies XXV Vispārējie latviešu Dziesmu svētki un XV Deju svētki, kas rīdziniekus un pilsētas viesus ar krāšņiem pasākumiem un bagātīgu notikumu programmu priecēja nedēļas garumā.

Svētku dalībnieki pēc gājiena dodas uz Mežaparku, kur plkst.19 sāksies vērienīgais svētku noslēguma koncerts «Līgo!». Šā gada svētku atslēgas vārdi ir «Līgo-Lai top». Vārds «Līgo» latviešu tautas apziņā ir pārtapšanas, garīgas un fiziskas attīrīšanās, auglības un, pats galvenais - gaismas (saules) pavadīšanas un sagaidīšanas rituāls. Tas Mežaparkā izskanēs varenā kopkorī, kurā piedalīsies 240 jauktie, 79 sieviešu, 28 vīru, 42 senioru un 26 diasporas kori, kuri kopā veidos vairāk nekā 15 400 cilvēku lielu dziedātāju sastāvu. Noslēguma koncertā piedalīsies arī apmēram 700 dejotāju un 1200 pūtēju orķestru mūziķu.

Pēc noslēguma koncerta no plkts.23 Mežaparka Lielajā estrādē sāksies un līdz pat rīta gaismai ilgs sadziedāšanās pasākums, kas būs bezmaksas pasākums, tādēļ tajā aicināts piedalīties ikviens interesents. Sadziedāšanās daļa sāksies ar komponista Raimonda Paula dziesmu «Manai Dzimtenei», kas noslēguma koncerta repertuārā šoreiz netika iekļauta. Ikreiz Dziesmu svētkiem izskanot, kori un klausītāji turpina sadziedāšanos, spontāni izvēloties gan tautas dziesmas, gan ziņģes, tāpēc noslēguma koncerta izskaņā kopā ar 13 000 dziedātāju ikviens varēs izdziedāties no sirds.

Jau ziņots, ka Dziesmu un deju svētkos šoreiz piedalījās 40 600 dalībnieki no dažādām pasaules vietām. Absolūts dalībnieku līderis svētkos bija dejotāji, jo šogad svētkos piedalījās kopumā 603 deju kolektīvi. Korus svētkos pārstāvēja 388 kolektīvi, bet trešajā vietā skaita ziņā bija vokālie ansambļi - 224 kolektīvi.

Rekordliels šogad bija ārvalstu latviešu skaits - kopumā uz Rīgu atbrauca 1300 dalībnieki no dažādām latviešu kopienām ārvalstīs. Tāpat svētku rīkotājiem izdevās piesaistīt 96 mazākumtautību kolektīvus.

Nedēļas garumā Rīgā kopumā notika 62 pasākumi, no kuriem 21 bija maksas pasākums, bet 41 - bezmaksas pasākums.