Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku noslēgums ir sācies

Stundu pirms Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta «Līgo!», Mežaparka estrādē iekļūšana noritējusi bez aizķeršanās, novēroja aģentūra LETA. Kaut arī no malu malām uz estrādi plūda cilvēku straume, jau laikus ar skaļruņa palīdzību apmeklētāji tiek novirzīti uz ieejām, kurās rindas vēl nav izveidojušās. Līdz ar to stundu pirms koncerta sākuma iekļūšana estrādē prasīja vien pāris minūtes.

Automašīnu novietošana gan bija apgrūtināta, jo tuvējās ieliņās, kur tas nav liegts un iespējams novietot auto brauktuves malā bez maksas, tas vairs faktiski nebija iespējams.

Jau ziņots, ka svētku dalībnieki pēc gājiena devās uz Mežaparku, kur plkst.19 sācies vērienīgais svētku noslēguma koncerts «Līgo!».

Šā gada svētku atslēgas vārdi ir «Līgo-Lai top». Vārds «Līgo» latviešu tautas apziņā ir pārtapšanas, garīgas un fiziskas attīrīšanās, auglības un, pats galvenais - gaismas (saules) pavadīšanas un sagaidīšanas rituāls. Tas Mežaparkā izskan varenā kopkorī, kurā piedalās 240 jauktie, 79 sieviešu, 28 vīru, 42 senioru un 26 diasporas kori, kuri kopā veido vairāk nekā 15 400 cilvēku lielu dziedātāju sastāvu. Noslēguma koncertā piedalās arī apmēram 700 dejotāju un 1200 pūtēju orķestru mūziķu.

Pēc noslēguma koncerta no plkst.23 Mežaparka Lielajā estrādē sāksies un līdz pat rīta gaismai ilgs sadziedāšanās pasākums, kas būs bezmaksas pasākums, tādēļ tajā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Sadziedāšanās daļa sāksies ar komponista Raimonda Paula dziesmu «Manai Dzimtenei», kas noslēguma koncerta repertuārā šoreiz netika iekļauta. Ikreiz Dziesmu svētkiem izskanot, kori un klausītāji turpina sadziedāšanos, spontāni izvēloties gan tautas dziesmas, gan ziņģes, tāpēc noslēguma koncerta izskaņā kopā ar 13 000 dziedātāju ikviens varēs izdziedāties no sirds.