Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atgriezās mājās

«Manam lēmumam atgriezties mājās bija vairāki faktori», tā par pievienošanos savai bijušajai komandai «TTT Rīga» saka Latvijas izlases basketboliste Kristīne Kārkliņa.

Kristīne «TTT Rīga» klubu pārstāvēja laika posmā no 2009.gada līdz 2011.gada februārim, kad devās uz Spāniju. Toreiz spēlētājas un kluba starpā radās nesaskaņas. Viena no pusēm uzskatīja, ka spēlētāja lauzusi līgumu, tikmēr basketboliste skaidroja, ka tas bija beidzies un viņai bija tiesības to nepagarināt. Pagājis vairāk par diviem gadiem un Kārkliņa ir atpakaļ Rīgā tajā pašā klubā.

«Augustā trenējos kopā ar tām spēlētājām, kurām nebija līgumu un šāda treniņnometne bija ļoti vērtīga. Aģents meklēja klubus, bija vairāki piedāvājumi, taču ne tādi, lai tiem piekristu. Pēdējos gados Eiropas basketbolā vērojama krīze un vairāki klubi ir beiguši pastāvēt. Tāpat ir komandas, kurās ir diezgan bēdīga finansiālā situācija un no tā ir jāuzmanās,» teic basketboliste.

Spēlētāja saka, ka ir bijis arī reāls variants pievienoties komandai aiz Latvijas robežām, taču pēdējā brīdī darījums nojucis un tas ir izjaucis visus pirmssezonas plānus. Kluba nosaukumu gan viņa nevēlas plašākai publikai izpaust, taču norāda, ka līdz šim neviens tā viņas karjerā nav rīkojies. Bez minētās «TTT Rīga» komandas spēlētājas pakalpojumus bija ieinteresēts vēl viens bijušais klubs «Cēsis», taču izvēle par labu izdarīta galvaspilsētai.

«Neslēpšu, «Cēsis» runāja ar mani un izteica piedāvājumu, taču izvēlējos pievienoties Rīgas komandai. Sports zināmā mērā ir arī bizness un katrs pieņem lēmumus, kādi ir saistoši jeb izdevīgi. Nedomāju, ka Cēsu klubs tagad ir apvainojies. Manam lēmumam atgriezties mājās bija vairāki faktori un es negribu teikt, ka mana izvēle palikt Latvijā bija nejauša vai sasteigta.»

Jau iepriekš basketboliste norādījusi, ka viņas karjera tuvojas noslēgumam un reiz pienāks diena, kad viņa nebūs redzama ne valstsvienībā un, iespējams, ne arī kādā no klubiem. Vai šī gada beigas un atgriešanās mājās par to liecina? Šādu variantu nevar izslēgt.

«Vai tas ir solis atpakaļ manā karjerā? Labs jautājums... To mēs redzēsim sezonas laikā vai pēc tās. Neskatoties uz to, ka šeit esmu spēlējusi, dažas lietas man ir jaunas, jo komandai pievienojos nesen. Neesmu vēl iepazinusies ar čempionāta formātu un nezinu arī visas dalībnieces. Zinu, ka spēlēsim «Nordea» Basketbola līgā (NBL) un pretī ir arī Igaunijas klubi, bet drīzumā plānoju iepazīties ar turnīra formātu. Esmu noilgojusies pēc basketbola un katrs spēlētājs visvairāk par visu vēlas doties laukumā, nevis sēdēt bez līguma malā,» piebilst Kārkliņa.