Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ECB: Jaunie ES banku noteikumi jāievieš ātrāk

Eiropas mēroga noteikumi grūtībās nonākušu banku likvidēšanai būtu jāievieš līdz 2015.gadam, nevis 2018.gadam, kā plānots, lai nodrošinātu investoriem skaidrību, pirmdien izteicās Eiropas Centrālās bankas (ECB) valdes loceklis Jergs Asmusens.

«Es domāju, ka būtu prātīgi, ja šie noteikumi stātos spēkā 2015.gada 1.janvārī,» Berlīnē notiekošā konferencē norādīja Asmusens.

Viņš uzskata, ka gaidīšana līdz 2018.gadam radītu «pārāk lielu neskaidrību».

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis šobrīd cenšas vienoties par noteikumiem jaunai banku savienībai, lai izvairītos no banku krīzes atkārtošanās, kas noveda tādas valstis kā Īrija un Grieķija pie vajadzības lūgt finansiālu palīdzību.

Šī savienība ietvers ne tikai Vienotās uzraudzības mehānismu (SSM), kas tiks ietverta ECB struktūrā, bet arī kopīgu mehānismu banku finanšu problēmu risināšanai (SRM), lai slēgtu bankas, kuras nevar glābt.

Lai arī par SSM struktūru vienprātība jau ir panākta, joprojām ES dalībvalstu starpā novērojama sašķeltība attiecībā uz SRM.

Visām ES dalībvalstīm un ne tikai eirozonas valstīm līdz gada beigām nepieciešams ar Eiropas Komisiju un Eiropas Parlamentu vienoties par tā dēvētās iekšējās glābšanas noteikumiem. Iekšēja glābšana paredz banku akcionāriem un kreditoriem būt pirmajiem, kas sniedz bankai palīdzību, pirms vērsties pie nodokļu maksātājiem.

«Taču kas notiks 2016. un 2017.gadā, ja banka piedzīvos sabrukumu? Par to nav skaidrības,» piebilst Asmusens.