Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Populārākajās zobārstniecības praksēs izsmelti valsts apmaksātie pakalpojumi bērniem

Gada nogalē iedzīvotāji var saskarties ar valsts apmaksāto zobārstniecības pakalpojumu bērniem ierobežojumiem, jo atsevišķās populārākajās ārstniecības iestādēs rindas uz tiem ir aizpildītas, aģentūra LETA uzzināja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Šāda situācija nav visās ārstniecības iestādēs, uzsvēra NVD pārstāve Evija Štālberga. NVD nav informācijas par pilnīgu šogad zobārstniecībai paredzētā valsts finansējuma beigšanos, un arī iedzīvotāju sūdzības par šo pakalpojumu pieejamību dienests nesaņemot bieži.

«Ņemot vērā, ka gada beigās ir problēmas ar pakalpojumu saņemšanu, jo līdzekļi ir ierobežoti, tā varētu būt, bet tas nebūt nenozīmē, ka tā ir visās ārstniecības iestādēs. Dažkārt vecāki apzvana tuvākās vai populārākās ārstniecības iestādes, kur rindas līdz gada beigām jau varētu būt pilnas,» sacīja Štālberga.

Atteikuma gadījumā NVD aicina iedzīvotājus sazināties ar citām ārstniecības iestādēm.

Piemēram, šonedēļ sociālajā tīklā «Twitter» NVD saņēmis sūdzību no sievietes, kura norādījusi, ka zvanījusi trim Rīgas centra zobārstniecībām, lai pierakstītu bērnu pie ārsta, tomēr informēta, ka valsts finansējums bērnu ārstēšanai ir beidzies, un aicināta zvanīt atkal decembra nogalē vai pēc Jaunā gada. Kā atklāj sieviete, šīs zobārstniecības ir diennakts zobārstniecība SIA «Denta», zobārstniecība SIA «Dental.LV» un zobārstniecība Rīgas 1.slimnīcā.

Reaģējot uz sūdzību, NVD sazinājies ar citām, bet ne visām, Rīgas centra apkārtnē esošajām zobārstniecībām, kuras arī sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus, un noskaidrojis, ka tajās šie pakalpojumi vēl ir pieejami. Piemēram, zobārstniecības SIA «Pulss 5» ārsti bērnu gatavi pieņemt nedēļas laikā, bet zobārstniecības klīnika SIA «Patello» - novembra beigās.

Rīgas reģionā ir kopumā 65 zobārstniecības, kuras šogad noslēgušas līgumu ar NVD par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu, Kurzemē - 68, Latgalē - 31, Zemgalē - 65 un Vidzemē - 71.

NVD atgādina, ka zobārstniecības pakalpojumi no valsts budžeta līdzekļiem pilnā apjomā tiek apmaksāti tikai bērniem līdz 18 gadu vecumam un tajās ārstniecības iestādēs, kas ir līgumattiecībās ar NVD.