Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mainīs samaksas kārtību par elektroenerģiju – vai sašutums ir vietā?

Iecere mainīt veidu, kā turpmāk notiks norēķināšanās par elektroenerģiju, nav nekas neparasts, un satraukumam nav pamata, uzskata bijusī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītāja Valentīna Andrējeva.

Publikācijā laikrakstā «Dienas Bizness» Andrējeva norāda, ka pašreizējā sistēma, kad katram patērētājam pašam jāseko līdzi energoskaitītājam, ir pat kaut kas arhaisks. Viņa atzīmē, ka jau tagad iedzīvotāji par dabasgāzi norēķinās atbilstoši saņemtajam rēķinam.

«Uzņēmums «Latvijas gāze» katru gadu atsūta rēķinu avansa maksājumam, aprēķinos par pamatu ņemot iepriekšējā perioda vidējo patēriņu. Tad arī katrs patērētājs var izvēlēties, kā viņš grib un var atļauties maksāt – uzreiz par veselu gadu vai arī pa mazākam periodam. Arī attiecībā uz elektroenerģiju tiek paredzēts izmantot vidējā patēriņa principu,» teic Andrējeva.

«Šobrīd lielākā problēma saistībā ar šo ieceri ir apstāklī, ka sabiedrībai tā īsti nav izskaidrots, kas un kā notiks – tā vietā ir tikai liels nezināmais. Cilvēku neziņu tad arī rada dažādas teorijas, kā arī bažas, ka jāmaksā būs vairāk,» norāda viņa.

<em><strong>EM apstiprina: elektrības rēķina apmaksas veids tiks mainīts.</strong></em>