Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sējējs: Rīgas «Dinamo» ir ievērojis visus noteikumus

Rīgas «Dinamo» ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs intervijā «Apollo» pastāstīja par Kontinentālās hokeja līgas sezonas pirmo posmu, rezultātiem, kluba leģionāriem, kā arī pauda savu viedokli par atkal izskanējušo konfliktu starp «Dinamo» un Latvijas Hokeja federāciju. Piebildīšu, ka abu pušu sarunās neesmu bijis klāt un mana pozīcija ir neitrāla, tā sakot - patiesība ir kaut kur pa vidu.

Presē izskanējušas runas, ka «Dinamo» nevēlas laicīgi izlases vajadzībām atbrīvot savus spēlētājus. Šī nav pirmā reize, kad abu organizāciju starpā ir atšķirīgi viedokļi un Sējējs ir neizpratnē, kuram šādi skandāli ir izdevīgi. Tajā pašā laikā viņš atspēko pārmetumus klubam, sakot, ka oktobrī abas iesaistītās puses sēdās pie sarunu galda un, ja reiz, ir vienojušās par jautājumiem, šīs lietas jāievēro.

«Man ļoti nepatīk šīs saspīlētās attiecības starp federāciju un «Dinamo». Pēdējos gadus LHF un ģenerālsekretārs Māris Baldonieks noveļ vainu uz «Dinamo», bet es gan teiktu, ka tas notiek federācijas un paša Baldonieka neizdarības dēļ. Jau no 2008.gada, kad sāku darbu kā «Dinamo» ģenerālmenedžeris, esmu runājis ar LHF prezidentu Kirovu Lipmanu un arī Baldonieku un lūdzis vienu lietu. Vasaras periodā sastādiet savu grafiku un, lūdzu, iesniedziet mums kādi turnīri, kādas spēles un kad jūs plānojiet aicināt spēlētājus uz treniņiem, lai mēs varētu normāli veidot savus plānus un savu treniņu grafiku, vajadzības gadījumā vienoties,» teic Normunds.

«Es vasarā sataisu komandas plānu uz priekšu visai sezonai un, protams, ka tas var tikt koriģēts, bet nevar būt tā, ka divas dienas pirms turnīra sākuma seko kaut kāds paziņojums no LHF puses. Šajā novembra pārtraukumā spēlē U-18, U-20, lielā izlase ar Krievijas otro vai trešo izlasi un vēl arī U-17 puiši. Piebildīšu, ka sezona turpinās HK «Rīga», kurai nav pārtraukums novembrī. Kopumā piecas komandas, kurām ir vienlaicīgi spēles. Protams, ka nav viegli sakomplektēt visas izlases.»

«Mēs domājam un raugāmies uz priekšu un plānojam savas spēles un darbus laicīgi. Par to, ka Sergeja Žoltoka kauss tiek plānots novembrī mēs uzzinājām septembrī, kad MHL kalendārs jau bija sastādīts, bet tas LHF bija zināms iepriekš, kad federācija varēja mums iesniegt savus plānus jau laicīgi. Ja mums būtu laicīgi iesniegts plāns par Žoltoka kausa turnīru ar lūgumu pārcelt HK «Rīga» spēles, mēs to varētu mēģināt darīt. Pats esmu MHL valdē, bet man neviens neko nav teicis. Kā varu zināt, kad LHF rīkos savus turnīrus? Pēc tam man un Jurim Opuļskim pārmet, ka mēs ar MHL neesam vienojušies. Ar līgas vadību pārcēlām tās spēles, kuras iekrita Kontinentālā kausa laikā.»

«Arī ar «Dinamo» spēlētāju Kuzmenkovu bija interesanta situācija. Lai varētu maksimāli daudz U-20 spēlētājus atstāt Žoltoka kausam, HK «Rīga» ar minimālu sastāvu devās izbraukumā uz Jaroslavļu un Čerepovecu, jo vienojāmies ar treneriem, ka jaunos no lielās komandas pa taisno nosūtisim uz Jaroslavļu «Rīga» sastāvam, lai citi spēlētāji varētu no jauniešu komandas palīdzēt U-20 izlasei Rīgā. Kad komandas ir prom, pēdējā brīdī atnāca izsaukums Kuzmenkovam, kurš vispār nefigurēja sarakstos un ir pārmetumi, ka nelaižam spēlētājus,» izbrīnīts ir Sējējs.

Par kandidātu sarakstu Sējēja sacītajam var piekrist un nepiekrist. Ja Nolans izteicies, ka sastāvs Soču spēlēm praktiski jau zināms, tad kādēļ aiztikt pieredzējušos vīrus. No otras puses – nav laika eksperimentiem, spēlētāji sabraukuši no dažādiem klubiem un savstarpējā ķīmija ir ļoti nozīmīga.

«Ja runājam par spēlētāju izsaukumiem un baumām, ka mēs nelaižam hokejistus uz izlasi, varu teikt, ka rodas jautājums, kam izlase gatavojas, ja tai ir jāpārbauda Ozoliņš, Reķis, Ņiživijs...? Kāpēc nepārbaudīt Bičevski, nepaņemt izlasē Skvorcovu, Bukartu? Viņi ir mūsu nākotne. Tāpat jāatzīst, ka daļa no izsauktajiem nebūt nav tie jaunākie spēlētāji un kādam ir arī lielāks vai mazāks savainojums. Katru pauzi «Dinamo» ieplāno, lai paceltu spēlētāju fizisko kondīciju un savestu kārtībā veselību. Bijām ieplānojuši, ka šajā pauzē Pujacam, Reķim un Ozoliņam ārsti ir ieplānojuši dažādas procedūras un šīs lietas jau esam saplānojuši sen. Tāpat pēc procedūrām nepieciešama neliela pauze.»

«Te rodas pamatots jautājums - vai mēs gribam uz galvenajām šī gada sacensībām maksimāli labi nokomplektēt izlasi ar spēlētājiem optimālajā fiziskajā kondīcijā vai redzēt spēlētājus izspiestus kā citronus?»

«Šosezon KHL ir ļoti saspringts spēļu grafiks, tāpēc mūsu spēlētājus, kuru nav tik daudz un, kā Nolans teicis, tad sastāvs uz Olimpiādi jau ir skaidrs, vajadzētu noturēt fiziskajā kondīcijā līdz Olimpiādei, to pastāvīgi uzlabojot, kas ir arī «Dinamo» interesēs, jo arī «Dinamo» ir svarīgas spēles un tie paši spēlētāji vajadzīgi labā formā. Tad kāpēc nepārbaudīt jaunos, kas vajadzības gadījumā varētu kādu aizvietot, jo hokejā jārēķinās arī ar traumām,» norāda Sējējs, atgādinot pasaules čempionātu, kad kāds no spēlētājiem traumas dēļ nav līdz galam aizvadījis turnīru un līdz ar to nav saņēmis prēmiju par palikšanu A grupā.

«Pēc spēles ar Maskavas CSKA Rīgā uzaicinājām Baldonieku pie «Dinamo» treneriem, lai vienotos par tālāko rīcību. Sarunājām, ka pieredzējušie netiks izsaukti. Federācija sākumā vēlējās, lai «Dinamo» puiši pievienojas izlasei 5.novembrī, bet mūsu prasība bija, ka nepieciešama atpūta pēc KHL spēlēm. 5. un 6.novembrī klubam paredzēts fiziskās kondīcijas treniņš, bet 6.datuma vakarā viņi jau būtu izlases rīcībā. Vienojāmies, ka izlasei rīta treniņš tiks pārlikts uz vakaru 6.novembrī un «Dinamo» spēlētāji būs kopā ar izlasi. Pie tam, cik zinu, federācija trešdienas vakara treniņu pēc tam vispār atcēla. Visi sarunā klāt esošie izrunātajam piekrita un vēl novembra sākumā saņēmām e-pastu ar spēlētāju sarakstu, kuriem jāierodas uz nodarbību. Un tad parādās runas, ka mēs nevēlamies kādus atlaist uz izlasi...»

«Starp citu, IIHF noteikumi paredz, ka spēlētājus no klubiem uz starptautiskām izlašu spēlēm ir jāatlaiž ne vēlāk kā 48 stundas pirms mača. Uz PČ un Olimpiskajām spēlēm septiņas dienas pirms spēļu sākuma, uz PČ un Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīriem 72 stundas pirms mača. Līdz ar to «Dinamo» neko nav pārkāpis, 6.novembrī pulksten 12.00 spēlētāji bija brīvi un varēja piedalīties izlases treniņā, ja tāds būtu noticis. Nevienam nav nepieciešama šī veļas mazgāšana, ja ar federāciju un treneriem atradām kopīgu risinājumu. Nesaprotu jēgu šim skandālam. Viens otru aicinām uz sarunām, lai ievērotu kluba un izlases intereses. Svarīgi ir ,lai hokejisti labi trenētos un būtu labā formā galvenajām spēlēm gan «Dinamo», gan Latvijas izlases rindās,» secina Sējējs.

P.S. Drīzumā piedāvāsim intervijas turpinājumu ar Normundu Sējēju, kurā kluba ģenerālmenedžeris pastāstīs par «Dinamo» rezultātiem un dalīsies pārdomās par dažiem Latvijas spēlētājiem.