Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Igaunis ar savu auto nolēmis iekarot pasaules jūras

Kāds igauņu inženieris pirmdien devies 60 000 kilometru garā pasaules apceļošanas braucienā, kuru viņš plāno to paveikt paša konstruētā visurgājējā, ziņo «Huffingtonpost.de».

Braucamā pamatni veido «Toyota» apvidus auto, kas aprīkots ar divām garenām gaisa tvertnēm. Braucot pa cietu virsmu, tās var pacelt uz visurgājēja jumta, bet ceļojot pa ūdeni, tās atrodas zem braucamā, neļaujot auto nogrimt.

«Es vēlējos nodemonstrēt, cik lieliska lieta ir mašīnbūve un ka katrs ar to var ko pasākt. Piemēram uzbūvējot kaut ko unikālu, kas, piedevām, vēl arī sagādā prieku,» par savu braucamo stāsta igauņu inženieris Maits Nilsons.

Lai pārbaudītu sava visurgājēja veiktspēju igaunis nolēmis ar to apbraukt apkārt pasaulei. Ar zināmiem izaicinājumiem viņa braucamais varētu saskarties atklātā jūrā. «Jūru un okeānu nekad nedrīkst novērtēt par zemu. Ceļojot pāri Atlantijas okeānam es apzināti esmu izvēlējies maršrutu, ko dēvē arī «pensionāru maršrutu». Tas ir drošākais un mierīgākais ceļš pāri Atlantijas okeānam,» stāsta Nilsons.

Igaunis par savu braucamo ir pārliecināts, lai arī atzīst, ka tas spēj paveikt tikai «no visa mazliet». «Tam, kurš vēlas tiešām labu auto un laivu, labāk būtu tos iegādāties atsevišķi. Ar savu braucamo esmu ierobežots gan uz zemes, gan ūdenī. Jūrā man noteikti jāizvairās no augstākiem viļņiem, bet uz ceļa es varu pārvietoties tikai ar ierobežotu ātrumu,» secina Nilsons.

Viņam priekšā ir 60 000 kilometru garš ceļojums. Atgriezties Tallinā no otras puses Nilsons varētu pēc aptuveni deviņiem mēnešiem.