Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

FIB sola 100 000 dolāru par ziņām, kas palīdzētu aizturēt Rīgā dzimušo Belanu

ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) ir publicējis jaunu visvairāk meklēto piecu hakeru sarakstu, un starp viņiem ir Rīgā dzimis Krievijas pilsonis Aleksejs Belans, ziņoja radiostacija «Voice of America» («Amerikas balss») un FIB interneta vietne.

FIB piedāvā 100 tūkstošus ASV dolāru (52 tūkstošus latu) par informāciju, kas dotu iespēju aizturēt 1987.gada 27.jūnijā Rīgā dzimušo Belanu.

Saskaņā ar FIB datiem Belans no 2012.gada aprīļa līdz 2013.gada aprīlim bija iekļuvis triju lielu ASV interneta veikalu, kas bāzējušies Nevadas un Kalifornijas štatos, datortīklos. Aizdomās turētais nozadzis datubāzes, kurās bija miljoniem lietotāju paroles un cita informācija, ievietojis tās savā serverī un sācis sarunas par to pārdošanu.

FIB vietnē teikts, ka Belans runā krieviski un var apmeklēt Krieviju, Grieķiju, Latviju, Maldiviju vai Taizemi. Par pēdējo iespējamo viņa atrašanās vietu tiek uzskatīta Grieķijas galvaspilsēta Atēnas. Viņam ir brūni mati, kas gan var būt pārkrāsoti rudi vai blondi, un zilas acis, un viņš varbūt nēsā brilles.

ASV ir izdoti divi federāli orderi Belana aizturēšanai. Pirmo izdeva Nevadas apgabaltiesa Lasvegasā 2012.gada 12.septembrī pēc tam, kad Belans tika apsūdzēts informācijas iegūšanā no aizsargāta datora, vismaz 15 neatļautas pieejas ierīču glabāšanā un identitātes zādzībā vainu pastiprinošos apstākļos. Otro orderi izdeva Kalifornijas Ziemeļu apgabaltiesa Sanfrancisko 2013.gada 6.jūnijā pēc tam, kad viņam tika izvirzītas divas apsūdzības krāpšanā saistībā ar datoru un divas apsūdzības identitātes zādzībā vainu pastiprinošos apstākļos.

FIB visvairāk meklēto hakeru sarakstā ir arī Pakistānas pilsoņi Farhans ul Aršads un Nūrs Azizs Udins, Sīrijā dzimis Krievijas pilsonis Andrejs Taame un Salvadoras pilsonis Karloss Enrike Peress-Melara.