Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No kultūras nama par tirdzniecības centru

Turpinot savu 125 gadu stāstu un novērtējot arhitektūras vērtību, Rīgā ir atdzimusi vēl viena vēsturiskā ēka - bijušais kultūras nams «Draudzība» Sarkandaugavā, kas pēc vairāk nekā gadu ilgas rekonstrukcijas pārtapis par tirdzniecības centru «Draudzība», portālu «Apollo» informēja LNK Group sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Sandra Biseniece.

Tirdzniecības centra galvenais nomnieks būs mazumtirdzniecības veikalu tīkla «Rimi» veikals. Lai radītu funkcionālu un modernu iepirkšanās vidi, «LNK Properties» investēja aptuveni 2,5 miljonus eiro.

Aicinām rīdziniekus piedalīties tirdzniecības centra «Draudzība» atklāšanas pasākumā piektdien, 8. novembrī, plkst. 10.00 Rīgā, Tilta ielā 32. Tirdzniecības centra atklāšanas rītā apmeklētājus sagaida vairāki patīkami pārsteigumi – momentloterija, muzikāls priekšnesums, degustācijas un citi. Lai iepazīstinātu ar ēkas bagāto vēsturi, vienlaikus tiks atklāta arī izstāde «Sarkandaugavas arhitektūras pērle fotogrāfijās».

«2011. gadā, kad iegādājāmies ēku izsolē, to bija pamatīgi skāris laika zobs. Pašlaik pārmaiņas ir grūti nepamanīt - ēka ir atguvusi iepriekšējo šarmu un, cerams, pārdomātā preču un pakalpojumu sortimenta dēļ tā kļūs par iecienītu vietu ikdienas pirkumu veikšanai. Šajā vairāk nekā gadsimtu senajā ēkā savulaik uz brīdi atradās mazi veikaliņi, tādēļ, atklājot tirdzniecības centru «Draudzība», sasaucamies ar tās vēsturi,» stāsta Pāvels Broitmans, «LNK Properties» Komerciālo nekustamo īpašumu departamenta vadītājs.

Tirdzniecības centrā «Draudzība» kopumā atradīsies 15 veikali, kas izvēlēti tā, lai nodrošinātu pircējiem būtiskāko preču un pakalpojumu klāstu. Tirdzniecības centra enkurnomnieks būs mazumtirdzniecības veikalu tīkla «Rimi» veikals. Tajā atradīsies arī gaļas produkcijas veikali, pasta stacija (automatizēts pasta termināls), zoopreču veikals, kosmētikas veikals, optikas veikals un citi. Tirdzniecības telpas kopumā aizņems 1500 kvadrātmetru.

Atklās izstādi «Sarkandaugavas arhitektūras pērle fotogrāfijās»

Novērtējot ēkas arhitektūras vērtību un sociālo lomu jau kopš 1888. gada, tirdzniecības centrā «Draudzība» būs aplūkojama foto izstāde par ēkas vēsturi.

Izstādes apmeklētājiem būs unikāla iespēja iepazīties ar retiem materiāliem, kas pēc abiem pasaules kariem saglabāti muzeju un citu iestāžu arhīvos, tostarp, arhitekta K. Pēkšēna 1888. gadā un 1899. gadā izstrādātajiem ēkas rasējumiem, biedrības «Pavasaris» 1903. gadā organizētā «Kungu vakara» ar «internacionālu programmu» plakātu, pastkarti ar ēku 1920. gados, foto no dažādiem pasākumiem kultūras namā «Draudzība» un citiem.

Ēku Sarkandaugavā, Tilta ielā 32, biedrības «Pavasaris» vajadzībām projektējis viens no ievērojamākajiem latviešu arhitektiem - Konstantīns Pēkšēns, kura izsmalcinātais rokraksts arhitektūrā ir pamanāms neskaitāmās Rīgas centra ēkās, tostarp, Berga bazārā.